Státní opera, Praha

Státní opera, Praha

Státní opera, která se v letech 1948–92 nazývala Smetanovo divadlo, je od roku 2012 součástí Národního divadla. Státní opera Vám repertoárově nabízí Operu a Balet. 5. ledna 2020 byla slavnostně dokončena rekonstrukce divadelní budovy.

Budova Státní opery byla vystavěna v roce 1888 jako Německé divadlo z prostředků soukromých sbírek pražskou německou obcí jako reakce na nově otevřené české Národní divadlo.

Prvním představením byla Wagnerova opera Mistři pěvci norimberští. Tato budova se vlivem svého prostorného hlediště s novorokokovou výzdobou řadí k nejkrásnějším divadelním budovám v Evropě.

Když poprvé vstoupíte do budovy, máte pocit, že jste se ocitli ve zlatém snu. Zlaté foye, zlatý masivní lustr a bohatě malované stropy jsou jen střípky krásy interiérů této budovy.

Státní opera je součástí Národního divadla, na její scéně působí soubory opery a baletu. V roce 2020 došlo ke znovuotevření po dokončené velké rekonstrukci.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Wilsonova 4
110 00 Praha 1-Vinohrady
Česko

Související obsah

Národní divadlo Praha
Národní divadlo
Stavovské divadlo, Praha
Stavovské divadlo
Státní opera, Praha
Státní opera
Divadlo na Vinohradech, Praha
Divadlo na Vinohradech
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko