Chuchelský háj a lesní zoo, Praha

Chuchelský háj a lesní zoo, Praha

Nevadí-li Vám vyjet na samotný okraj Prahy, vyrazte do Malé Chuchle, kde na Vás čeká nádherná příroda. Na kopečku narazíte na lesní Zoo plnou srnek, jelenů i veverek. Máte-li ratolesti, ti si vystačí na dětském hřišti, zatímco vy si dáte snack u občerstvení.

Chuchelský háj je krásným místem, pokud chcete na chvilku vyjet ze samotného centra Prahy. Do lesa je možný přístup z Malé Chuchle, kam se dostanete autobusy (linky 129, 172, 241 a 244 ze Smíchovského nádraží) a dále po žluté turistické značce do kopce. Nebojte se, cestu zvládnete i s dětskými kočárky. Druhou variantou je výprava z autobusové zastávky „Kazínská“ ve Velké Chuchli a následně podél železniční trati k dominantě městské části – kostelu sv. Jana Nepomuckého.

Nesmíte si nechat ujít návštěvu mini Zoo, kde narazíte na muflony, daňky, polární lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divoká prasata, srnky, výra, káně a mnoho dalších.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

V Lázních 8
159 00 Velká Chuchle-Malá Chuchle
Česko

Související obsah

Průhonický zámecký park v Praze
Průhonický zámecký park
Prokopské údolí, Praha
Prokopské údolí
Hostivařská přehrada, Praha
Hostivařská přehrada
Chuchelský háj a lesní zoo, Praha
Chuchelský háj a lesní zoo
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko