Prague City Pass, Praha

Držitelé karty Prague City Pass, která není oficiální turistickou kartou Prahy, získají volný vstup do důležitých památek Prahy a k tomu řadu slev a výhod.

Tato karta Vám umožní vstup na Pražský hrad (Starý královský palác s Vladislavským sálem, Bazilika svatého Jiří, Zlatá ulička s věží Daliborkou. Vstupenka je platná po dobu 2 dnů od prvního vstupu) a do Židovského muzea (Maiselova synagoga, Španělská synagoga, Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov, Klausová synagoga, Obřadní síň. Vstupenka je platná po dobu 7 dnů od prvního vstupu).

Využít můžete také slevy na přepravu, okružní jízdy po Praze, plavby lodí čí sportovní aktivity.

Tato karta Vám také umožní zdarma absolvovat komentovanou okružní jízdu centrem Prahy a plavbu po řece Vltavě.

Karty jsou k dostání v papírové podobě (zakoupit lze na Gray Line stánku v centru města na adrese Národní 38) nebo si ji můžete vytisknout z online formuláře na webu provozovatele. Cena činí 1390,– pro dospělou osobu a 990,– pro dítě.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko