Nejlepší vinárny v Praze

Pokud v Praze hledáte romantické vinárny nebo vinné sklípky, pak jste tu správně. Pražané nám dali tipy na nejlepší vinárny, které nabízejí nejen kvalitní vína českého i světového původu, ale také příjemnou atmosféru.

Vinograf Wine Bar

Tento podnik nabízí dvě pobočky. Malý a Velký Vinograf. Malý Vinograf se nachází kousek od Karlova mostu a zcela jistě si ho zamilujete. Vinný lístek obsahuje až 350 lahvových vín z Čech a Moravy vč. široké nabídky vín rozlévaných. Na Senovážném náměstí najdete větší sestru Velký Vinograf, kde je nabídka vín ještě větší.

Na břehu Rhôny

Příjemné večerní posezení s francouzským vínem a výhledem na Vltavu? To Vás čeká ve vinárně Na břehu Rhôny. Tato vinárna nabízí především vína od malých vinařů z Francie, zejména z údolí řeky Rhôny a majitelé slibují, že všechny vinaře osobně znají a vědí, jak o své vinohrady pečují. Vinárna má více poboček (Francouzská ulice, v Karlíně a dvě v Dejvicích), my však doporučujeme právě tu u tramvajové zastávky Výtoň.

Více informací

Veltlin

Veltlin je vinný bar v Karlíně, který kombinuje skvělé víno, stylový interier a příjemnou hudbu. Tento pohodový podnik, který se nachází v srdci vzkvétající pražské čtvrti Karlín, je zcela ideální na večerní skleničku vína před jídlem. Zároveň je skvěle vybavený, pokud se rozhodnete nakoupit vína od nadějných vinařů z regionu.

Bokovka

Tento oblíbený vinný klub najdete na dvorku s pavlačí v Dlouhé ulici. Už jen kvůli tomuto unikátnímu místo sem stojí za to zajít. A to se ani nezmiňujeme o daných vínech. Pokud toužíte poznat česká místa, pak jste tu na správném místě. Na první pohled se Vám může zdát, že onen punkový interiér připomíná vybydlený sklep, ale nenechte se zmást. Bokovka je jedno z nejpříjemnějších míst, kde si můžete dát v Praze sklenku vína.

Vinotéka Noelka

Vinotéka Noelka je malá vinárnička, která však má své místo v srdcích Pražanů. Toto příjemné místo je ideální k nákupu i k zastavení na skleničku. Víno si můžete pak vychutnávat po celém náměstí Jiřího z Poděbrad i přilehlých ulicích.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko