Nejlepší bary v Praze

V Praze je nesmírné množství barů a je mnohdy obtížné se v nich vyznat a poznat, které stojí za to navštívit. Přinášíme Vám tipy od místních, podle kterých byste neměli tyto bary minout.

Hemingway Bar

Znáte Ernesta Hemingwaye? Měli byste. Přesto moc lidí neví, že byl jedním z nejznámějších barových milovníků. V Praze mají bar, který se věnuje jeho oblíbeným destilátům a tak trochu ho po Ernestovi pojmenovali. V tomto baru naleznete opravdu exkluzivní drinky a můžeme jej jen doporučit.

Public Interest

Public Interest je opravdu stylovka v klidné dlážděné ulici lemované starodávnými lampami Starého Města v Praze. Public Interest je inspirován bary v Londýně, proto se ani nebudete cítit jako v Praze. Navíc je znát, že jeden ze spolumajitelů je významný český architekt.

La Casa de la Havana

La Casa de la Havana je Kubánský bar, který je mnoha průvodci řazen mezi deset nejlepších barů v České republice. Je zřízen přesně dle pravých kubánských barů. Atmosféru dokreslují fotografie pořízené přímo na Kubě i tmavá dřevěná výzdoba baru. Čeká Vás tu nepřeberné množství rumů různého stáří a z různých míst včetně Kuby, Dominikánské republiky či Jamajky.

NoD

Tento alternativní umělecký prostor se nachází v Dlouhé ulici, která je turisticky velmi známá, avšak do prvního patra zavítá málokdo, jelikož většina návštěvníků míří do klubu Roxy, který se nachází v suterénu budovy. Kromě kavárny a baru zde naleznete také galerii i experimentální divadlo. Mladí lidé se budou na toto místo rádi vracet.

AnonymouS Bar

AnonymouS Bar je jedinečný a zábavný bar inspirovaný kultovním filmem V jako Vendeta. Nebuďte tedy překvapeni, pokud se k Vám obsluha přiblíží v masce Guye Fawkse nebo jiného hrdiny. Stylový, ale útulný interiér, který s tlumenými světly dotváří skvělou atmosféru.

Klub Vzorkovna

Vzorkovna je zcela unikátním místem pro pivo i drink. Je to podzemní, multifunkční a alternativní místo plné temných zákoutí se svíčkami. Místo oblíbené u mladé mezinárodní populace. Nikdy nevíte, koho zde potkáte. Toto podzemní bludiště nabízí hudební i výtvarné autory a veškerou platbu zde budete realizovat prostřednictvím náramku, který dostanete za nevratnou zálohu.

L’Fleur

L'Fleur je koktejlový bar v Praze na Starém Městě, který předchází svou pověst. Je určen milovníkům a znalcům koktejlů a šampaňského. Tento podnik skutečně patří mezi špičku. Čekají tu na Vás prvotřídní koktejly z nejkvalitnějších surovin a originální a inovativní drinky, které musíte ochutnat.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko