Nejlepší muzea v Praze

Kam v Praze do muzea? Otázka, kterou si klade snad každý návštěvník Prahy. V Praze je skutečně z čeho vybírat, ale jak se v takovém množství muzeí správně zorientovat? Zeptali jsme se Pražanů, která muzea doporučují navštívit, abyste tak viděli vše podstatné.

Židovské muzeum

Ve čtyřech historických synagogách (Maiselova, Klausová s Obřadní síní, Pinkasova a Španělská) naleznete expozice, které Vám jsou přístupné denně (s výjímkou sobot a dalších židovských svátků) v časech 9–18 hod v letním období a 9–16.30 hod v zimním času.

Více informací

Muchovo Muzeum

Muzeum, které je kompletně věnované dílu vrcholného představitele secese Alfonse Muchy je jediné svého druhu. Expozice o rozloze 500 m2 vám jsou přístupny denně od 10:00 do 18:00 hod.

Národní technické muzeum

Národní technické muzeum je největším specializovaným muzeem na sbírky technického charakteru. Ve 21 expozicích tak naleznete největší muzejní sbírky na českém území. Muzeum, které bylo založeno v roce 1908, je Vám k dispozici každý den mimo pondělí v čase od 9 –18 h.

Národní muzeum

Nejvýznamnějším muzeem je zcela jistě Národní muzeum založené roku 1818. Muzeum se zaměřuje jak na přírodovědné obory, tak historické a umělecké. Naleznete zde významné sbírky mineralogie, zoologie, archeologie, numismatiky a mnoho dalších. Navštivte hlavní budovu NM v novorenesanční historické hlavní budově v horní části Václavského náměstí v otevírací době 10 – 18 h každý den.

Muzeum Lega

V Praze naleznete největší soukromé muzeum Lega na světě. Je věnováno především historii a na ploše 420 m2 uvidíte přes 3000 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic.

Muzeum Karlova mostu

Jste-li milovníkem historie a rádi byste se dozvěděli více o této středověké stavbě, tak vstupte do světa našich předků v letním provozu (květen – září) od pondělí do neděle v časech 10:00 – 19:00 a v zímní době říjen – duben od pondělí do neděle od 10:00 do 18:00 h.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko