Muzea zdarma v Praze

Máte chuť zavítat do nějakého pražského muzea, ale nechcete zbytečně utrácet peníze? Máme pro Vás dobrou zprávu. Sestavili jsme pro Vás výběr muzeí, která jsou zadarmo, a která si můžete užít bez jediné vydané koruny. Koneckonců, proč utrácet, když to jde i zadarmo, že?

Muzeum Pražského Jezulátka

V raně barokním kostelu Panny Marie Vítězné, který je proslulý díky sošce Pražského Jezulátka, naleznete muzeum, ve kterém jsou vystavené různé historické šaty Pražského Jezulátka i oděvy z celého světa. Zároveň jsou k vidění betlémy z různých zemí.

Letecké muzeum Kbely

Muzeum, které je největším leteckým muzeem v Česku a patří mezi evropská významná muzea svého druhu v Evropě, bylo založeno v roce 1968. Početností a kvalitou sbírek patří k největším leteckým muzeím v Evropě. Muzeum je otevřeno v letní sezoně (od května do října) každý den mimo pondělí od 10.00 – do 18.00 hodin.

ČNB - stálá expozice "Lidé a peníze"

Česká národní banka pro Vás přichystala expozici prezentující ucelený vývoj měny a financí v Čechách. Navštívit ji můžete v budově ČNB v pracovních dnech od 9.00–16.00 h (čtvrtky 9.00–18.00 h) s upravenou otevírací dobou o prázdninách (červenec a srpen – pracovní dny 9.00–14.00 h)

Více informací

Plynárenské muzeum

V tomto muzeu, které se otevřelo v roce 1999, naleznete rarity jako oválný plynovod z Karlova mostu z roku 1878 či jeden z prvních plynových motorů z 19. století. Muzeum je zdarma, avšak je nutné se předem objednat.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko