ČNB - stálá expozice "Lidé a peníze", Praha

ČNB - stálá expozice "Lidé a peníze", Praha

Česká národní banka pro Vás přichystala expozici prezentující ucelený vývoj měny a financí v Čechách. Navštívit ji můžete v budově ČNB v pracovních dnech od 9.00–16.00 h (čtvrtky 9.00–18.00 h) s upravenou otevírací dobou o prázdninách (červenec a srpen – pracovní dny 9.00–14.00 h)

Expozice České národní banky „Lidé a peníze“ se nachází v prostorách historického trezoru nejprve Živnostenské banky, později Státní banky československé, dnes České národní banky. Získáte tak celistvý pohled na českou a československou měnovou historii v evropském kontextu.

Prostřednictvím řady exponátů se seznámíte také s ochranou bankovek. Budete si moci prohlédnout ochranné prvky bankovek a za pomoci testovacího vybavení si prověřit i jejich pravost.

Chloubou expozice je unikátní vysokohmotnostní zlatá mince o nominální hodnotě 100 000 000 Kč. Tuto minci, která je největší zlatou mincí v Evropě a druhou největší na světě, vydala Česká národní banka v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé mě­ny.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Na Příkopě 28
115 03 Praha 1
Česko

Související obsah

Muzeum Pražského Jezulátka v Praze
Muzeum Pražského Jezulátka
Letecké muzeum Kbely, Praha
Letecké muzeum Kbely
ČNB - stálá expozice "Lidé a peníze", Praha
ČNB - stálá expozice "Lidé a peníze"
Plynárenské muzeum, Praha
Plynárenské muzeum
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko