8 nejlepších bister v Praze

Prahu se nebojíme označit rájem bister. Tento koncept občerstvení zde zažívá velký rozmach a v samotném centru města najdete nepřeberné množství bister všech světových kuchyní, všech možných stylů a konceptů.

Naleznete zde bistro, které se v noci mění na vinný bar, uvidíte občerstvení všeho druhu podávaného z nákladních kontejnerů a naleznete prostory, kde sedíte na otevřeném prostoru na dřevěných lavicích.

DISH fine burger bistro

Máte-li chuť na pořádný burger, pak je tu pro Vás právě toto moderní bistro, které dělá jedny z nejlepších burgerů v Praze. Vyrábí je z poctivých čerstvých potravin a samozřejmostí jsou domácí housky včetně omáček a hranolků. V centru Prahy má aktuálně dvě provozovny. O zdejších skvělých burgerech se Vám bude zdát.

Den Noc bistro

Den Noc bistro je skvělým konceptem manželského páru, který je založen na dvoufázovém systému. Přes den je bistrem, které je zasvěceno převážně lívancům ve sladkých i slaných variantách a v noci se mění ve vinárnu s nabídkou českých vín od malých vinařů, paštikám, sýrům a uzeninám s domácím chlebem.

Wine Food Market

Wine Food Market je považován za malou Itálii v centru Prahy, kde se v otevřeném prostoru sedí na dřevěných lavicích a jí všechny druhy italského jídla a pití. Pizza, pasta, ryby i maso. K tomu velký výběr vín a samozřejmě nechybí ani kavárna se sladkým pokušením.

Mezi Srnky

Při vstupu do otevřeného prostoru podniku v pražské čtvrti Vinohrady máte pocit, jako byste přišli na návštěvu ke známým. Při plném obsazení si můžete sami nabrat koláček či vzít sklenku a nikdo se na Vás zlobit nebude. My doporučujeme zajít na brunch, nebudete litovat.

Bistro 8

Bistro 8, jehož okna zdobí květináče s bylinkami, se odkazuje na tradiční pařížská bistra charakteristická domácí kuchyní a rodinnou atmosférou. Bistro je bez obsluhy, a tak si jídlo musíte objednat u pultu, kde však během čekání budete obdivovat domácí dortíky.

Více informací

SmetanaQ

SmetanaQ můžeme zařadit jak mezi kavárny, tak mezi bistra, jelikož zde objevíte výbornou kávu i skvělé pokrmy. Je to místo jak stvořené pro víkendový brunch. Sedíte-li u okna, můžete se kochat pohledem na řeku Vltavu.

Libeňské Lahůdky

Pokud byste rádi okusili něco netradičního a přitom ryze českého, pak musíte ochutnat tzv. „chlebíček“. V této prodejně na Vás čekají chlebíčky skvělé chutě i skvěle vypadající. Chlebíček si můžete vzít i do ruky s sebou.

Více informací

Lahůdky Zlatý Kříž

Pokud byste rádi okusili netradiční jídlo, avšak ryze české, musíte ochutnat tzv. „chlebíček“. Lahůdky Zlatý Kříž nabízejí chlebíčky skvělé kvality a umožní Vám tak začít typickou českou svačinou.

Více informací

Řeznictví Naše Maso

Při návštěvě Prahy byste se měli zastavit v klasickém českém řeznictví. Jedno z nejlepších je zcela jistě Naše maso, kde mají prvotřídní čerstvé české maso, které můžete ochutnat v mnoha úpravách.

Krystal Bistro

Toto bistro s minimalistickým designem v přírodních odstínech je tradiční restaurací podanou s francouzským šarmem bez zbytečných okázalostí. Základem je otevřená kuchyně založená na domácích produktech zpracovaných s péčí a láskou. Tady to má prostě atmosféru.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko