Jízdenky hromadné dopravy (MHD) v Praze

Jízdenky pro MHD jsou platné v metru, tramvajích, autobusech, přívozech a lanovce na Petřín a dělí se na krátkodobé a dlouhodobé. Pokud pojedete kratší dobu než 30 minut, kupte si jízdenku v hodnotě 24 Kč. Pokud plánujete jízdu delší, avšak o délce do 90 minut, využijete jízdenku v hodnotě 32 Kč.

Jízdenky si zakoupíte v automatech ve stanicích metra či stáncích s novinami. Jedete-li autobusem, můžete si jízdenku zakoupit také u řidiče (obvykle s příplatkem). Aby byla jízdenka platná, nesmíte zapomenout si ji označit v oranžovém označovači (ve stanicích metra či v tramvaji).

Jednotlivé tarify jsou přehledně vysvětleny na stránkách zde: https://pid.cz/…hould-i-use/.

Pokud se bojíte, že vám jízdenka někam ulítne a pokud máte české tel. číslo, použijte SMS jízdenku. Je to velice jednoduché. Napíšete sms ve tvaru: DPT32 (pro 90 minut jízdy), DPT24 (pro 30 minut jízdy), DPT110 (pro 24 hodin), DPT310 (pro 72 hodin) a odešlete na číslo 90206. Jízdenka dorazí za 2 minuty.

Pokud byste chtěli zkusit netradiční přepravu, zkuste lanovou dráhu na Petřín (bývají zde velké fronty, doporučujeme přijít v dřívějších hodinách) nebo některý z 9 přívozů (mapa).

tip: Spojení si můžete najít zde: https://pid.cz/…-connection/

Noční provoz MHD je v Praze od 0:30 do 4:30 a tvoří jej tramvajové linky začínající č. 9, tedy 91–99.

Nepřehlédněte: veškeré mapy ke stažení zde: https://pid.cz/ke-stazeni/?…

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko