Metro v Praze

Metro v Praze

Pražské metro se se svým cca milionem a půl cestujících přepravených za den, řadí k jednomu z nejvyužívanějších podzemních dopravních systémů na světě (v přepočtu na jednoho obyvatele). Metro je nejen čisté, ale také bezpečné.

V pražském metru se velmi dobře orientuje. Tři barevně odlišené linky (A – zelená, B – žlutá, C – červená) jezdí v intervalech od 90 vteřin ve špičkách provozu, do osmi minut o víkendech a svátcích. Nejen intervaly jsou přijatelné. Také ceny jízdného se řadí k těm vlídnějším. Při krátkodobé přepravě máte na výběr ze dvou tarifů a to za 24 Kč na 30 minut a 32 Kč na 90 minut. Vzhledem k husté síti stanic, se tak metrem dostanete prakticky do všech částí města.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko