Městská autobusová doprava v Praze

První městské linky se v Praze objevily již v roce 1908 a od této doby se rozrostly v hustou dopravní síť, která pokrývá velkou část centrální Prahy. Nejrozšířenější a nejpraktičtější využití městské autobusové dopravy je však při přepravě do vzdálenějších částí Prahy včetně přilehlých vesnic.

Obsluhu městské autobusové dopravy zajišťují moderní a často nízkopodlažní autobusy mezi 5:00 a 0:30. Jedná se o linky číslo 100–299, které mají většinou intervaly mezi 10–20 minut. Výjimku tvoří několik vytížených linek s intervaly výrazně nižšími. Noční linky nesou označení od čísla 901 až po číslo 915. Do autobusů je možné nastupovat všemi dveřmi. To však neplatí pro příměstské autobusy, které mají označení 300–750 (noční příměstské 951–960) a do kterých se nastupuje pouze předními dveřmi.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko