6 důvodu proč navštívit Barcelonu

6 důvodu proč navštívit Barcelonu

Mohli bychom vyjmenovat tisíc a jeden důvod, proč si město, jako je Barcelona, nenechat ujít. Barcelona toho nabízí skutečně spoustu – kulturu a historii, památky, restaurace a kavárny, přírodu, krásné výhledy, moře, muzea, obchodní centra a mnoho dalšího. Ať už máte spoustu cílů nebo se chcete jen tak toulat ulicemi a obdivovat ruch katalánského hlavního města, připomeňte si s námi ty hlavní důvody, proč by Barcelona neměla na vašem seznamu chybět.

Hory a moře

Máte rádi město, vysoké budovy a široké ulice plné městského ruchu? To vám Barcelona může nabídnout. Máte rádi moře, písečnou pláž a plážové bary? I to v Barceloně najdete. Dáváte přednost zeleni, horám a kopcům? Tušíte správně, i vám má Barcelona co nabídnout. Kouzlo hlavního města Katalánska je v tom, že když si chcete od města odpočinout, můžete buď zamířit k moři, nebo se otočit čelem vzad a vyšlápnout do hor.

Nepřehlédněte Pláže v Barceloně

Architektura

Když se řekne Barcelona, mnoha lidem se automaticky vybaví chrám Sagrada Família nebo pestrobarevná vila Casa Milà a s nimi spojené jedno jméno – Antoni Gaudí. Duše tohoto architektonického génia vás bude v Barceloně doprovázet na každém kroku. V Barceloně však samozřejmě nepůsobil jen Gaudí, ale i další světoznámí architekti, mezi něž patří například Ricardo Bofill nebo Joseph Emanuel Fischer von Erlach.

Sagrada Família
Sagrada Família
Casa Batlló
Casa Batlló
Kostel Santa Maria del Mar
Kostel Santa Maria del Mar
Casa Milà
Casa Milà

Gotická čtvrť

Jestliže milujete historii a umění, určitě byste v Barceloně neměli minout Barri Gòtic neboli gotickou čtvrť. Nenechte se zmást názvem, ne všechny místní stavby jsou gotické, ale můžete si být jistí, že vás historická atmosféra bude provázet na každém kroku. V gotické čtvrti narazíte na spoustu památek, mezi nimi lze jmenovat například barcelonskou radnici, katedrálu a fragmenty starého římského města Barcino, které se na území dnešní gotické čtvrti nacházelo.

Wi-Fi

Tento bod vám možná připadá trochu úsměvný, ale věřte, že ho určitě oceníte. V Barceloně je wifi zdarma, a to nejen na určitých místech, ale po celém městě. Hledáte další spoj, tip na nejbližší kavárnu nebo cestu k blízké památce? Žádný problém, k internetu se v Barceloně připojíte v podstatě odkudkoliv.

Camp Nou

Sportovní fanoušci, zbystřete. Nemůžete zkrátka jet do Barcelony a vynechat přitom návštěvu fotbalového stadionu Camp Nou, který slouží jako domácí hřiště světoznámému fotbalovému klubu FC Barcelona. Se svou kapacitou téměř** sto tisíc diváků** patří k největším fotbalovým stadionům na světě.

Noční život

Barcelona je vyhlášená pro svůj Noční život. Máte-li rádi večírky, diskotéky a Taneční kluby, těžko byste v Evropě hledali lepší místo. Nechoďte brzy spát, ale vyrazte s přáteli do ulic, běžte posedět do vinárny, dejte si dobrý drink v plážovém baru nebo si jděte zatancovat!

Dr Stravinsky
Dr Stravinsky
Bobby's Free
Bobby's Free
Bloody Mary Cocktail & Tapas
Bloody Mary Cocktail & Tapas
Nevermind Bar
Nevermind Bar
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Barcelona bezpečná?

Barcelona je bezpečné město, avšak dejte si pozor na neustále se zvyšující počet kapesních zlodějů.

Nejlepší způsob dopravy v Barceloně?

Jelikož jsou památky v Barceloně roztroušeny po celém městě, doporučujeme využít městkou hromadnou dopravu.

Je MHD v Barceloně bezpečná?

Městské hromadné dopravy se nemusíte bát. Je bezpečná a metro vás dopraví do všech potřebných míst.

Kdy navštívit Barcelonu?

Díky suchému středomořskému klimatu můžete navštívit Barcelonu kdykoliv. Jde o nejslunečnější město Evropy.

Domluvím se v Barceloně anglicky?

Ano, takřka na všech místech se domluvíte velmi dobře.

Co mám v Barceloně ochutnat?

Jedno z nejznámějších katalánských jídel „pa amb tomàquet“. Ochutnejte také tapas, paellu a gazpacho

Je v Barceloně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Barcelony dostanu?

Letadlem na letiště Josep Tarradellas Barcelona-El Prat a následně metrem do centra města.

Lze v Barceloně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko