Casa Milà

Casa Milà

Casa Milà, známá také jako La Pedrera, patří mezi další vrcholná díla architekta Antonia Gaudího. Stejně jako Casa Battló se nachází na třídě Passeig de Gràcia. Jedná se o poměrně nezvyklou směsici secese, baroka a španělské gotiky. V roce 1984 byla budova zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Tato šestipatrová stavba se nápadně podobá ostatním Gaudího secesním vilám. Tam, kde to bylo možné, se vyhýbal přímým liniím, takže se stropy, stěny, okna i dveře všelijak vzdouvají a vlní. Celá vila vypadá, jako by se vynořila z moře a ošlehal ji vítr.

Vnitřek budovy je stejně nápadný jako její zevnějšek. Můžeme si zde všimnout pro Gaudího tak typického smyslu pro detail, který lze pozorovat na všech prvcích od stropu až po zábradlí schodiště.

V současné době se v domě nachází malé muzeum věnované Gaudího tvorbě a jeho životu a kulturní centrum s kavárnou. Lze vystoupat až na střechu, odkud je krásný výhled do okolí.

Na prohlídku se můžete vydat sami i s průvodcem, dostupné jsou také noční prohlídky. Jednotlivé možnosti prohlídek najdete na www.lapedrera.com/en/visits, kde můžete také rovnou zakoupit vstupenky.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Pg. de Gràcia
92
08008 Barcelona
Španělsko

Související obsah

Sagrada Família
Sagrada Família
Park Güell
Park Güell
Casa Batlló
Casa Batlló
Castillo de Montjuïc
Castillo de Montjuïc
Sagrada Família
Sagrada Família
Casa Batlló
Casa Batlló
Kostel Santa Maria del Mar
Kostel Santa Maria del Mar
Casa Milà
Casa Milà
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko