Pláže v Barceloně

Barcelona má něco, co většina evropských měst nemá, totiž pláže. Pokud už máte všechny městské parky a zahrady prochozené a místo jezírek chcete vidět moře, vyrazte na pláž!

Barcelona se může chlubit mnoha plážemi, z nichž jedna je hezčí než druhá. V teplých měsících se můžete vykoupat v moři, v těch chladnějších se jít projít po pláži, sportovat nebo si zajít na něco dobrého k jídlu nebo k pití do jednoho z plážových barů a užívat si výhled na moře.

Playa de Bogatell

Pláž Bogatell je zhruba 700 metrů dlouhá a asi 100 metrů široká písečná pláž. Můžete se jít opalovat a koupat, ale na své si přijdou také sportovci. Na pláži najdete volejbalové a fotbalové hřiště, koše na basketbal a stoly na stolní tenis. V bezprostřední blízkosti je i parkoviště, takže pokud jste přijeli autem, můžete zaparkovat hned u pláže.

Barceloneta

Pláž Barceloneta je 422 metrů dlouhá a v průměru necelých 80 metrů široká písečná pláž. Najdete tu mimo jiné dětské hřiště nebo hřiště na volejbal. Část pláže včetně sprch a toalet je uzpůsobená pro osoby s handicapem. Podél pláže vede promenáda s palmami vhodná k příjemným procházkám.

Mar Bella

Mar Bella je 512 metrů dlouhá a asi 70 metrů široká písečná pláž v barcelonské čtvrti Sant Martì, jejíž obyvatelé jsou jejími nejčastějšími návštěvníky. Pláž nabízí volejbalové hřiště, koše na basketbal a dětské hřiště. Část pláže je vyhrazena nudistům.

Somorrostro

Pláž Somorrostro je 522 metrů dlouhá a v průměru 114 metrů široká písečná pláž na okraji města. Tato pláž nabízí zábavu pro každého, včetně lidí s handicapem nebo jakkoli omezenou hybností. K dispozici je také dětské hřiště a hřiště na volejbal.

Llevant

Pláž Llevant se sice řadí mezi menší pláže, má 375 metrů na délku a přibližně 74 metrů na šířku, ale je stejně malebná jako ty ostatní. Na západním konci pláže je volejbalové hřiště. Během léta má vyhrazenou část pro psy, je to tedy ideální místo, kam můžete vzít vykoupat vašeho psího mazlíčka.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko