Sagrada Família

Sagrada Família

Dosud nedokončený chrám Sagrada Família bezesporu patří k největším chloubám nejen Barcelony, ale i celého Španělska. Sagrada Família je dílem slavného katalánského architekta Antonia Gaudího, který svou práci na stavbě započal roku 1882. Dokončení se plánuje na rok 2026, tedy 100 let po smrti Gaudího a 144 let od začátku stavby.

I neznalec architektury si jistě všimne, že se Sagrada Família od ostatních sakrálních staveb podobného typu liší. Gaudí se totiž při navrhování inspiroval zejména přírodou. Stavba však přesto obsahuje velké množství křesťanských symbolů, mezi ty nejvýraznější patří věže – dohromady je jich 18, z toho 12 reprezentuje apoštoly, 4 evangelisty, jedna reprezentuje Pannu Marii a ta nejvyšší, která dosahuje výšky 170 metrů, reprezentuje Ježíše Krista.

Návštěvníci mohou hlavní část chrámu navštívit od roku 2004. Pro základní vstup stačí základní vstupné, připlatit si můžete za vstup na věž nebo za průvodce. Během mše je vstup do chrámu zdarma, ale počet míst je omezený a je třeba se vhodně obléct.

Vstupenky do chrámu je určitě lepší zakoupit předem online na tickets.sagra­dafamilia.org, vyhnete se tak dlouhým frontám.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

C. de Mallorca
401
08013 Barcelona
Španělsko

Související obsah

Sagrada Família
Sagrada Família
Park Güell
Park Güell
Casa Batlló
Casa Batlló
Castillo de Montjuïc
Castillo de Montjuïc
Sagrada Família
Sagrada Família
Casa Batlló
Casa Batlló
Kostel Santa Maria del Mar
Kostel Santa Maria del Mar
Casa Milà
Casa Milà
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko