Prague Card, Praha

To nejdůležitější, co Praha nabízí, Vám umožní poznat návštěvnická karta zvaná Prague Card. S kartou získáte volný vstup do cca 60 památkových objektů a dalších 50 výrazných slev pro vstup do objektů, plaveb, zábavy a kulturních představení.

Kartu si objednáte online a vyzvednete si ji při příjezdu do Prahy (Seznam míst pro vyzvednutí), kde předložíte vystavený voucher na jednom z míst k vyzvednutí. Kartu si musíte vyzvednout osobně. Karta Prague Card je rovněž k dostání v prodeji na řadě míst po celé Praze. Seznam prodejních míst. Před použitím nesmíte zapomenout vyplnit své jméno a příjmení vč. počátečního dne platnosti, jinak karta nebude platná.

Ceník karet 2 DNY: dospělý 1550 CZK, dítě/student 1150 CZK 3 DNY: dospělý 1810 CZK, dítě/student 1330 CZK 4 DNY: dospělý 2080 CZK, dítě/student 1520 CZK

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Praha bezpečná?

Praha patří do první desítky nejbezpečnějších evropských hlavních měst. kriminality se zde nemusíte bát. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Nejlepší způsob dopravy v Praze?

Pokud nechcete chodit pěšky, nebojte se použít městskou hromadnou dopravu, která patří k nejlepším na světě. Je čistá a bezpečná.

Je MHD v Praze bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Prahu?

Prahu lze navštívit celoročně. Pokud se chcete vyhnout velkým davům, doporučujeme návštěvu koncem zimy a začátkem jara.

Domluvím se v Praze anglicky?

Ano, domluvíte se poměrně dobře, jen doporučujeme oslovovat s dotazy spíše mladší generaci, která si je v angličtině jistější.

Co mám v Praze ochutnat?

Určitě místní speciality. Jako hlavní jídlo doporučujeme „Guláš“ nebo „Svíčková“ a jako svačinu zkuste místní specialitu „chlebíček“.

Je v Praze Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací, kaváren i městských institucí.

Jak se do Prahy dostanu?

Letadlem na Letiště Václava Havla a následně autobusem nebo taxi do centra města. Vše je dobře značené, neztratíte se.

Lze v Praze platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko