Vánoční trhy v Praze

Je čas Vánoc a chcete se v Praze podívat po vánočních trzích? Pojďme se podívat, jaké trhy Vám Pražané doporučují navštívit.

Náměstí Míru

Tyto trhy se nachází před kostelem svaté Ludmily v těsné blízkosti metra Náměstí Míru. Jsou to nevelké, avšak malebné trhy, které navštěvuje více místních, než turistů. Naleznete zde převážně ruční výrobky, avšak také nějaké dobroty i něco teplého k zahřátí.

Náměstí Republiky

Tyto trhy se řadí také spíše k těm menším. Zároveň vzhledem k poloze trhů (před velkým obchodním centrem Palladium) zde nenajdete mnoho turistů.

Pražský Hrad

Trhy najdete na malebném náměstí U Svatého Jiří. Pokud Vám nevadí davy lidí a fronta při čekání pro průchod skrz bezpečnostní rámy, tak toto umístění v kombinaci s pečlivě vybranými produkty a přátelskými prodejci zaručuje poměrně útulnou a příjemnou atmosféru.

Staroměstském náměstí

Nejmasovější trhy v Praze. Na tomto náměstí se nachází největší vánoční strom v Praze. Na tomto místě najdete nejvíce turistů. Pražané se sem chodí podívat na strom, avšak konzumovat jídlo chodí někam jinam, jelikož stánky na trzích na Staroměstském náměstí jsou určeny primárně pro turisty. Se vším negativním i pozitivním.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko