Farmářské trhy a trhy s jídlem v Praze

Rádi byste ochutnali nějaké dobré drobné jídlo nebo nakoupili čerstvou zeleninu a ovoce? Pak jste tu správně.

Farmářské trhy na Náplavce

Za doporučení stojí rozhodně trhy konané na pražské Náplavce od března do prosince vždy v sobotu dopoledne. Naleznete zde čerstvou zeleninu a ovoce, stánky s dobrým jídlem a pitím a mnoho dalšího. Místní sem velice rádi chodí nakupovat.

Farmářský trh Jiřího z Poděbrad

Přímo před kostelem na náměstí Jiřího z Poděbrad (kam se pohodlně dostanete metrem či tramvají) najdete oblíbené farmářské tržiště, kde se prodává vše od čerstvě vykopaných brambor, přes čerstvě upečené dobroty, po bio maso a sezónní zeleninu.

Trh Tylák

Tento trh nese název podle slangového výrazu pro Tylovo náměstí, které se nachází blízko stanice metra i tramvaje I. P. Pavlova. Tento trh je menší variantou výše zmíněných tržišť.

Tržnice TTTM Sapa

Tato tržnice je kouskem Vietnamu v Praze. Pokud jste podlehli chuti vietnamské kuchyně, musíte se sem vydat. Jedná se o skutečně autentický trh, kde žije vietnamská komunita v Praze.

Trh na Nákladovém nádraží Žižkov

Lidově blešák či burza je trh, kde jsou nabízeny použité předměty soukromými osobami. Obrovská plocha tohoto trhu se nachází v širším centru Prahy a koná se celoročně, pravidelně každý pátek, sobotu a neděli.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko