Nejlepší kavárny v Praze

Jste milovníky dobré kávy? Máte rádi sladké dezerty a útulné prostory? Pak jste tu správně! Máme pro Vás totiž od obyvatel Prahy 7 tipů na nejlepší kavárny v Praze. Máme i jeden speciální tip, který v žádném jiném průvodci nenajdete, a který stojí za to.

La Bohéme Café

Moderní interiér a asi nejlepší kávu, kterou jsem i my měli možnost v Praze ochutnat, naleznete v La Bohéme Café. Nádherný interiér plný pohodlných křesílek, klidná atmosféra, pozorná obsluha a špičková káva. Mnoho druhů kávy vč. příslušenství si ve zdejším showroomu můžete také zakoupit.

Café Savoy

Kavárna Savoy, založena okolo roku 1893, je jednou z nejúspěšnějších kaváren v Praze. Tato úžasná kavárna se nachází v přízemí secesního domu na západním břehu řeky Vltavy. Pod sedmimetrovým novorenesančním stropem se nachází elegantní dřevěný a mramorový interiér rušného a neustále zaplněného podniku. Pravda, úplný klid zde nehledejte, ale oběd, výbornou kávu a některý z klasických českých zákusků z vlastní pekárny si jistě užijete.

Styl&Interier

Výjimečné místo přímo v centru Prahy s milou obsluhou. A ta zahrádka! Tato jedinečná kombinace restaurace, kavárny a designového showroomu nabízí unikátní místo, kam byste rozhodně měli zavítat.

Více informací

Šlágr

Kavárna, kterou jistě nenajdete v žádném tištěném průvodci, se jmenuje Šlágr. Tato kavárna je zařízena ve stylu let první třetiny dvacátého století. Podle receptů z kuchařek od babiček zde naleznete upečené domácí zákusky a dortíky. K výletu do časů minulých Vás kromě interiéru přenese i hudba. Jednoduše skvělé.

SmetanaQ

SmetanaQ můžeme zařadit jak mezi kavárny, tak mezi bistra, jelikož zde objevíte výbornou kávu i skvělé pokrmy. Je to místo jak stvořené pro víkendový brunch. Sedíte-li u okna, můžete se kochat pohledem na řeku Vltavu.

Kavárna Adria

Pokud byste rádi pili kávu na terase nádherné historické budovy, zavítejte do kavárny Adria, jejíž historie sahá až do dvacátých let minulého století. Kavárnu naleznete ve druhém patře budovy. Kavárna také vaří teplou kuchyni, můžete se tedy zastavit na oběd, který výbornou kávou následně završíte.

IF Café

IF Café je malá síť kaváren jedné z nejlepších českých cukrářek Ivety Fabešové, která se specializuje na výrobu dortů, dezertů a zákusků. Dominantou celého provozu je prosklená výroba, kdy návštěvník má tak možnost vidět celý průběh výroby dezertů. IF Café nabízejí skutečně výborné zákusky spíše francouzského sty­lu.

Více informací

Puro Gelato

Nesmíme zapomenout na zmrzlinu. Na tomto místě naleznete pravděpodobně nejlepší zmrzlinu dle vlastních receptů v Praze. Čeká na Vás bohatý výběr tradičních i netradičních druhů zmrzlin. Puro Gelato nabízejí dvě pobočky a když si vyberete tu u Vltavy, neuděláte chybu.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Česko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Česko, ve kterém se město Praha nachází.

Přejít na průvodce Česko