Rady a tipy v Paříži

Zeptali jsme se místních obyvatel, aby nám dali pro Vás tipy a rady všeho druhu. Dozvěděli jsme se toho spoustu. Od utajených míst až po místa, kde si udělat krásné fotky. Přidáme tipy kam vyrazit s dětmi nebo co si pořídit jako suvenýr.

Co dělat v Paříži

Určitě máte svůj výlet do Paříže naplánovaný. Pokud byste však v něčem tápali, nebo se nedokázali rozhodnout co navštívit, přinášíme Vám pár tipů na místa, která byste neměli vynechat.

Paříž levně

Strávit čas v Paříži se dá i levně. Není potřeba utrácet za luxusní restaurace, jezdit všude s taxi či platit drahé vstupy. Pařížané nám k tomuto tématu řekli následující.

Nejlepší věci v Paříži zdarma

Jste-li v Paříži už nějaký ten den a utratili jste více, než jste měli v plánu, naštěstí pro Vás nabízí Paříž spoustu míst, která jsou zdarma. Paříž disponuje spoustou parků a zahrad, které jsou veřejnosti dostupné zcela zdarma.

Utajená místa v Paříži

Jistě se najde spousta z Vás, kteří se budou chtít vyhnout nejvíce frekventovaným místům s turisty, nebo jen zkrátka poznat a objevit nový kousek Paříže. Přinášíme Vám pár tipů na neobvyklá a ne tak známá místa, která se dají v Paříži navštívit.

Nejlepší místa pro fotku v Paříži

Mezi nejkrásnější fotografie v Paříži patří bezpochyby snímky Eiffelovy věže ze všech různých úhlů, pohledů, míst a výhledů. Mezi další časté snímky patří také řeka Seina a mosty, které se klenou nad ní, dále pak Notre Dame nebo bazilika Sacré Coeur. Co takhle ale i další místa v Paříži, která svou fotogenickou tvář nezapřou? Paříž se netají tím, že je majitelkou velmi působivých míst, která okouzlí kdekoho. Pojďme si vyjmenovat pár z nich, jejichž snímek by Vám ve Vašem archivu neměl chybět.

Co dělat s dětmi v Paříži

Plánovali jste si výlet do Paříže bez dětí, ale hlídání Vám selhalo, a proto musíte svůj program doplnit i o věci, které by alespoň na chvíli zaujaly a zabavily i je? Naštěstí pro Vás, Paříž není jen o památkách, muzeích a dalších nezáživných věcech, které Vaše ratolesti nebaví. Kam je tedy vzít, aby si i děti Paříž užily?

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Paříž bezpečná?

Na světové poměry ano, avšak s přívalem imigrantů se bezpečnostní situace mírně zhoršila. V centru města se však nemusíte bát.

Nejlepší způsob dopravy v Paříži?

Nejideálnějším způsobem pohybu po Paříži je jednoznačně chůze. Nebojte se chodit. Případně využijte metro.

Je MHD v Paříži bezpečná?

V centrální části Paříže určitě ano. Na odlehlých koncích města doporučujeme být obezřetní.

Kdy navštívit Paříž?

Paříž je krásná ve všech ročních obdobích. Záleží na vás, jestli chcete vidět zasněžené či kvetoucí město.

Domluvím se v Paříži anglicky?

Dnes se již s mladou a střední generací domluvíte anglicky. Starší generace však po vás bude chtít jen francouzštinu.

Co mám v Paříži ochutnat?

Úplně všechno. V Paříži je gastronomie na vysoké úrovni a tak se nebojte ochutnávat všelijaké pokrmy.

Je v Paříži Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Paříže dostanu?

Letadlem na jedno z několika letišť. Doporučujeme letiště Charles de Gaulle, které je nejblíže centru.

Lze v Paříži platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie