Utajená místa v Paříži

Jistě se najde spousta z Vás, kteří se budou chtít vyhnout nejvíce frekventovaným místům s turisty, nebo jen zkrátka poznat a objevit nový kousek Paříže. Přinášíme Vám pár tipů na neobvyklá a ne tak známá místa, která se dají v Paříži navštívit.

Vinohrady v Montmartre

Vinohrady v Montmartre jsou posledními vinohrady, sídlícími přímo v Paříži. A proč je navštívit? Jednoduše tam přijďte, usaďte se a nechte do sebe nasát energii a krásu těchto prostorů a uvidíte, jak se Vám od ruchu města uleví. Navštivte toto místo v říjnu, kdy jsou zde ochutnávky vín.

Muzeum Sewers

Chcete zažít neobvyklou prohlídku muzea? Co takhle zkusit muzeum Sewers, které se nachází v podzemí Paříže?

Výhled z baziliky Sacré Couer

Rozhodnete-li se navštívit jednu z nejvýznamnějších památek Paříže – baziliku Sacré Couer, nesmíte vynechat ani její vyhlídku v nejvyšší části baziliky. Pokud Vám nevadí vystoupat něco málo přes 300 schodů, jděte do toho, protože výhled na okolí z tohoto místa, stojí opravdu za to.

Promenáda Pantée

Promenáda Pantée je vhodnou volbou, chcete-li se projet na kole, bruslích anebo si jen tak posedět a užít si čerstvého vzduchu v příjemném prostředí. Tato zahrada s chodníčky je zde vystavěna mezi bytovými domy již od roku 1993.

Včelíny v Lucemburském parku

Pokud Váš plán návštěv zahrnuje i Lucemburský park, zkuste v něm trochu zapátrat a dojít až k včelínům, které se v něm nacházejí. Tyto včelíny mají krásnou dřevěnou konstrukci, doplněnou o přednášky o celém procesu výroby medu.

Hora na vrcholku parku Butte Chaumont

Na místě, kde se dříve nacházely lomy, se vybudoval jeden z největších parků v Paříži. Na jeho samotném vrcholu naleznete kouzelný dřevěný most, vodopád, kameny obrostlé rostlinami a také samotnou horu. Atmosféra tohoto místa Vás naprosto pohltí.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie