Noční život v Paříži

Noční život v Paříži

Paříž je bezesporu nádherné město plné působivých památek, architektonických klenotů a poznávání skrze muzea. Po setmění se však její denní podoba rozplyne a co podniknout potom? Co takhle vyrazit si s partou kamarádů na dobrou večeři obohacenou dobrým pivem či vínem, anebo si naopak vyrazit z kopýtka a obejít pár barů a klubů, kde si vychutnáte všemožné drinky od místních barmanů? Paříž nabízí množství tanečních a hudebních klubů, barů a hospůdek, kde se každému dostane toho, po čem touží.

Taneční kluby v Paříži

Pokud chcete protančit celou noc, tak věřte, že i v Paříži to půjde velice snadno. Můžete si vybrat z řady výborných tanečních klubů a my Vám poradíme, jak se v nich zorientovat.

Bary v Paříži

Jste po vydatné večeři, v hospodě Vám nenabídnou to, na co máte chuť a zatoužili jste po nějakém dobrém drinku? V tom případě Vás nohy zavedou do nebližšího baru. Naštěstí je v Paříži spousta dobrých barů, jejichž většina se nachází přímo v centru města. Jak si ale z tohoto množství vybrat? Čím více možností, tím těžší rozhodování. Paříž Vám nabídne skromnější bary, bary s možností výhledu na osvícené krásy města, ale pohostí Vás také těmi luxusnějšími, takže je zcela na Vás a Vašich preferencích, kam se rozhodnete zavítat.

Hudební kluby v Paříži

Chcete si užít večer plný hudby, ale nechce se Vám úplně do narvaných tanečních klubů, kde se hraje převážně elektro hudba? Po dlouhých procházkách pařížskými ulicemi jste unavení, a proto místo protančené noci dáte přednost koncertům v o něco klidnějších hudebních klubech, kde se můžete i posadit a nechat pracovat jen Vaše ušní bubínky?

Vinárny a vinotéky v Paříži

Tak jako jsme my Češi národ pivařů, ve Francii jsou to vinaři. Víno je s Francií spjato od nepaměti a je to jedna z prvních věcí, která Vám vběhne na mysl, jakmile uslyšíte slovíčko Francie. Francie je jedním z největších producentů vína na světě a na jeho výrobě si dávají záležet. Každý region má své víno, které je pro ně typické.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Paříž bezpečná?

Na světové poměry ano, avšak s přívalem imigrantů se bezpečnostní situace mírně zhoršila. V centru města se však nemusíte bát.

Nejlepší způsob dopravy v Paříži?

Nejideálnějším způsobem pohybu po Paříži je jednoznačně chůze. Nebojte se chodit. Případně využijte metro.

Je MHD v Paříži bezpečná?

V centrální části Paříže určitě ano. Na odlehlých koncích města doporučujeme být obezřetní.

Kdy navštívit Paříž?

Paříž je krásná ve všech ročních obdobích. Záleží na vás, jestli chcete vidět zasněžené či kvetoucí město.

Domluvím se v Paříži anglicky?

Dnes se již s mladou a střední generací domluvíte anglicky. Starší generace však po vás bude chtít jen francouzštinu.

Co mám v Paříži ochutnat?

Úplně všechno. V Paříži je gastronomie na vysoké úrovni a tak se nebojte ochutnávat všelijaké pokrmy.

Je v Paříži Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Paříže dostanu?

Letadlem na jedno z několika letišť. Doporučujeme letiště Charles de Gaulle, které je nejblíže centru.

Lze v Paříži platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie