Nedoporučujeme v Paříži

Nedoporučujeme v Paříži

Pařížané nám dali několik tipů na místa, kterých se při návštěvě Paříže vyvarovat. Pojďme se podívat, co nám místní obyvatelé nedoporučují.

Chcete-li přivézt domů z návštěvy Paříže nějaké suvenýry, nedoporučujeme se po nich ohlížet pouze v obchodech se suvenýry. Ve většině případů se jedná o předražené kousky, které mají i poloviční hodnotu. V Paříži se pro koupi zajímavých věcí vyplatí zabrouzdat v uličkách některého z trhů, popřípadě můžete využít i pouličních prodejců, se kterými lze často i smlouvat o ceně.

Tip 6 suvenýrů, které si dovézt z Paříže

I když Vás hlad sužuje sebevíc, neobracejte se přímo na restaurace, které se nachází na bulvárech a hlavních ulicích a v těsné blízkosti památek. Ceny zde budou pro obrovské množství turistů předražené a navíc tam bude vždy plno. Máte-li čas, raději si zkuste projít okolní ulice a uvidíte, že narazíte na menší restaurace, které Vám nabídnou chutnou a domácí kuchyni za přijatelné ceny.

Nepřehlédněte Jídlo a pití v Paříži

I přesto, že toho má Paříž mnoho co k vidění, neznamená to, že musíte využít všeho, co Vám Paříž nabízí. Pamatujte, méně je někdy více. Spíše než se do jednoho dne snažit natěsnat co nejvíce míst a památek, se snažte o to, abyste si jednotlivé památky v klidu užili a co nejvíce si je vryli do paměti.

Nekupujte si balenou vodu. Pokud si vystačíte s obyčejnou vodou a nepotřebujete nutně slazené minerálky, noste si s sebou vždy nějakou láhev, kterou si můžete naplnit pitnou vodou z mnoha fontánek, které jsou různě rozmístěny po městě.

Nedoporučujeme si kupovat lístky na atrakce, muzea a památky na místě, kde byste stáli zbytečně dlouhé fronty. Kupujte si je vždy předem online. V tom Vám můžou pomoci odkazy na webové stránky jednotlivých atrakcí, které v našem průvodci najdete vždy přiložené u každé atrakce. Promyslete si také dopředu, kolik památek a různých atrakcí budete chtít projít a taky, jak dlouhá bude Vaše návštěva Paříže. Podle toho uvažujte, zda se Vám spíše nevyplatí pořídit některé z dostupných turistických karet.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Paříž bezpečná?

Na světové poměry ano, avšak s přívalem imigrantů se bezpečnostní situace mírně zhoršila. V centru města se však nemusíte bát.

Nejlepší způsob dopravy v Paříži?

Nejideálnějším způsobem pohybu po Paříži je jednoznačně chůze. Nebojte se chodit. Případně využijte metro.

Je MHD v Paříži bezpečná?

V centrální části Paříže určitě ano. Na odlehlých koncích města doporučujeme být obezřetní.

Kdy navštívit Paříž?

Paříž je krásná ve všech ročních obdobích. Záleží na vás, jestli chcete vidět zasněžené či kvetoucí město.

Domluvím se v Paříži anglicky?

Dnes se již s mladou a střední generací domluvíte anglicky. Starší generace však po vás bude chtít jen francouzštinu.

Co mám v Paříži ochutnat?

Úplně všechno. V Paříži je gastronomie na vysoké úrovni a tak se nebojte ochutnávat všelijaké pokrmy.

Je v Paříži Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Paříže dostanu?

Letadlem na jedno z několika letišť. Doporučujeme letiště Charles de Gaulle, které je nejblíže centru.

Lze v Paříži platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie