Nejlepší místa pro fotku v Paříži

Mezi nejkrásnější fotografie v Paříži patří bezpochyby snímky Eiffelovy věže ze všech různých úhlů, pohledů, míst a výhledů. Mezi další časté snímky patří také řeka Seina a mosty, které se klenou nad ní, dále pak Notre Dame nebo bazilika Sacré Coeur.

Co takhle ale i další místa v Paříži, která svou fotogenickou tvář nezapřou? Paříž se netají tím, že je majitelkou velmi působivých míst, která okouzlí kdekoho. Pojďme si vyjmenovat pár z nich, jejichž snímek by Vám ve Vašem archivu neměl chybět.

Shakespeare & Company

Jedná se o oblíbené knihkupectví, které nabízí nové, staré i antikvariátní knihy. Jeho vnější vzhled společně s velkým nápisem názvu knihkupectví a okolními stromy tak tvoří harmonizující prostředí vhodné k fotografiím, se kterými budete za hvězdu. Nejlepší podmínky k pořízení fotografie budete mít zřejmě v období jara, jelikož zde budou právě rozkvétat stromy a jejich květy vytvoří krásné pozadí.

Pyramida před Louvrem

První, co Vás u Louvru zaujme, je jednoznačně skleněná pyramida. Nejlepší čas na focení je při západu slunce, kdy na ni padá nejlepší světlo.

Ruské kolo

Ruské kolo v Paříži stojí při vstupu do Tuilerijské zahrady. Fotografie jsou hezké jak ve dne, tak v noci, kdy je kolo krásně osvícené. Vyplatí se taky pořídit pár snímků při jízdě v něm, kdy budete mít Paříž jako na dlani.

La Maison Rose Montmartre

Jedno z nejvíce focených míst Paříže na Instagramu je právě La Maison Rose Montmartre. Tato malebná ulička se Vám ve své plné kráse ukáže nejlépe ve dne, zejména pak v brzkých ranních hodinách.

Lamarck-Caulaincourt stanice metra

Dalším z velmi oblíbených míst pro focení nejen na Instagram, je stanice metra Lamarc-Caulaincourt. Její přilehlé kamenné schody společně s okolními budovami tvoří dokonalou souhru pro perfektní fotografii.

Avenue de Camoens

Mezi budovami a korunami stromů této ulice se tyčí Eiffelova věž v celé své kráse. Domy této ulice vlastní taky krásná schodiště se zábradlím a pouliční lampy dodávají ten správný šmrnc pro perfektní fotografii. Zvláště hezké jsou snímky pořízené na podzim, kdy jsou listy stromů zbarvené.

Most de Bir-Hakeim

Tento most vede přes řeku Seinu a slouží zároveň silniční dopravě a také jedné z linek metra. Co takhle vyzkoušet fotku například z části určené pro auta a kola?

Hřiště Duperré

Pokud se nebojíte barev a sportovních míst, tohle je jedna volba pro Vás! Růžové, fialové a modré tóny tohoto hřiště svádějí k pořízení originálních a bláznivých fotografií, které svádí nejednoho fotografa.

Rue Cremieux

A budeme-li se držet ještě chvíli barev, další barevnou nadílkou nás osloví ulice Rue Cremieux. Její půvabné domky s fasádou různých barev, chytnou za srdce kde koho. A co vy? Necháte se taky unést barevností této ulice a rozbijete jinak černobílé sbírky fotografií?

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie