Co dělat s dětmi v Paříži

Plánovali jste si výlet do Paříže bez dětí, ale hlídání Vám selhalo, a proto musíte svůj program doplnit i o věci, které by alespoň na chvíli zaujaly a zabavily i je? Naštěstí pro Vás, Paříž není jen o památkách, muzeích a dalších nezáživných věcech, které Vaše ratolesti nebaví. Kam je tedy vzít, aby si i děti Paříž užily?

Disneyland

Není snad dítě, které by nemilovalo pohádky a jejich kouzelný svět. Zvláště potom jde-li o Disney pohádky. Hledáte-li místo, ze kterého se Vašim dítkům rozsvítí nejvíce očka radostí, Disneyland je pro Vás volbou číslo jedna. Ten se nachází asi 35 km od Paříže a snadno se do něj dostanete i pomocí RER vlaků.

Více informací

Zoologická zahrada Paříž

Co dalšího mají děti rádi po pohádkách? No přeci zvířátka. A proto dalším místem, kam Vaše ratolesti vzít, je zoologická zahrada. Nachází se ve východní části Paříže a je zde dobrá dostupnost MHD.

Aquarium du palais de la Porte Dorée

Jedná se o veřejné tropické akvárium v Paříži, kde můžete společně s dětmi objevovat a poznávat různé druhy ryb od těch malých až po velké jako jsou žraloci.

Park Astérix

Snad každé dítě zná pohádku Astérix a Obélix. Chcete-li strávit odpoledne plné zábavy právě ve společnosti těchto dvou postaviček a jejich světa, zavítejte do zábavního parku Astérix. Park Vám nabídne různé kolotoče, horské dráhy a navštívit zde můžete třeba i Galskou vesnici.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie