Levné jídlo v Kodani

Pokud toužíte cestovat levně tak vězte, že Kodaň není tím pravým místem, jelikož ve srovnání s ostatními Evropskými městy je zde poměrně draho. Obzvláště jídlo v Kodani je často drahé. Avšak také v tomto městě se dá ušetřit, když víte jak a kde se levně stravovat.

Bufety

Levným a chutným způsobem stravování jsou bufetové restaurace. Za nízké ceny, viděno optikou Kodaně, si můžete dopřát celou řadu salátů, sendvičů, masa a ryb. Můžeme Vám vřele doporučit bufet Dalle Valle, který se nachází přímo v centru města.

Nepřehlédněte Nejlepší bistra v Kodani

Hot dogy

Prakticky po celém městě najdete milovaný pokrm Dánů, a to stánky s hot dogy. Stánky často najdete v blízkosti centrálních stanic metra, jako jsou stanice Nørreport nebo Christianshavn. Je to příjemná rychlovka za rozumné peníze. My rozhodně doporučujeme podnik jménem DØP Hotdog.

Street Food

Street food je v Kodani velice populární. Můžete navštívit řadu marketů, kde se nachází nepřeberné množství stánků s lahodnými pokrmy.

Tip Nejlepší street food v Kodani

Too Good To Go App

Aplikace, kde restaurace, pekárny i kavárny nabízejí jídlo, které je den staré za poloviční cenu.

Dalle Valle

Otevřený bufet v centru Kodaně, kde si můžete dát co hrdlo ráčí. Najdete zde mnoho dánských specialit vč. Smørrebrød, listové košíčky plněné masovými omáčkami, játrovou paštiku, různé druhy sladkého pečiva a mnoho dalšího.

DØP

Dáni velice zbožňují svůj hotdog (Rød pølse med brød – červený párek v chlebu). Tento podnik se však snaží dělat hot dog jinak a zajímavěji. Všechny ingredience mají 100% organické. Nabízí veganské hot dogy (cenově okolo 60DKK), protože jak je známo, tak Dáni se snaží být velmi přátelští k přírodě ve všech směrech.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko