Nejlepší bistra v Kodani

Bistra jsou v dnešní době v módě. A také v Kodani jsou čím dál tím více v oblibě, a tak zde přibývají závratnou rychlostí. Máme pro Vás doporučení od místních, kam byste měli vyrazit, pokud se v Kodani právě nacházíte. Tak se na ně pojďme podívat.

Aamanns

Aamanns nabízí moderní dánské sendviče smørrebrød od klasických variant až po nové kombinace. Na sendvičích zde naleznete špičkové ingredience, které s krásnou prezentací tvoří dokonalé dílo.

Jagger fast food

To je příběh. Muž, který získal Michelinovu hvězdu se rozhodl otevřít si burger restauraci ve stylu fast food a vytvářet poctivé burgery z těch nejlepších surovin. Podařilo se. Máte-li chuť na burgery, musíte zajít sem a ochutnat je s tou jejich vynikající domácí omáčkou.

Paludan Bog and Café

Bistro, které je jak stvořené pro milovníky knížek. Toto bistro je obloženo dřevem a stovkami knížek. Často zde najdete studenty. Paludan Bog and Café je oblíbeným místem zejména pro obědy.

Reffen

Reffen se nachází přesně na druhém břehu od Malé mořské víly. Naleznete zde kuchyně z celého světa. Jelikož se jedná o břeh, dá se krásně sedět hned u vody na lehátkách, dát si drink, ochutnat dobré jídlo a pozorovat davy obdivující již zmíněnou Malou mořskou vílu.

Více informací

Dalle Valle

Otevřený bufet v centru Kodaně, kde si můžete dát co hrdlo ráčí. Najdete zde mnoho dánských specialit vč. Smørrebrød, listové košíčky plněné masovými omáčkami, játrovou paštiku, různé druhy sladkého pečiva a mnoho dalšího.

Conditori La Glace

Conditori La Glace je nejstarší kavárna v Kodani. Jejich hlavním produktem je dort Sportskagen z roku 1891. Můžete si vybrat, zda si pochutnáte na cukrovinkách na místě, nebo si zákusky a koláče vezmete s sebou.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko