Taxi v Kodani

V Dánsku, obzvláště v Kodani, doporučujeme se pohybovat prostřednictvím bicyklů, pěšky, případně MHD. Někdy však nastane situace, kdy potřebujete zavolat taxi. Abyste věděli, na jaké taxislužby se můžete obrátit, sepsali jsme Vám krátké doporučení.

Kodaň má rozsáhlou síť dálnic a silnic, které jsou v tuto chvíli bez poplatků. Spojují nejen městské části, ale také město se severní Evropou (od července 2000 slouží most Øresund jako silniční a železniční spojení s Malmö ve Švédsku). Avšak i Kodaň se v dopravních špičkách nevyhne přetížení silnic vedoucích do centra Kodaně.

Pokud nechcete chodit pěšky nebo sednout na kolo, ale rádi byste se svezli v taxi, tak doporučujeme tři hlavní taxi služby, a to DanTaxi, Taxa 4×35 a 4×27.

Výše jízdného se mezi jednotlivými taxislužbami liší, avšak pravidlem bývá, že v časech mezi 18:00 a 6:00 h a o víkendech a svátcích jsou sazby vyšší. Jednotlivé tarify naleznete na webových stránkách taxislužeb.

Pokud tedy na autě svítí žlutá, račte nasednout.

Dantaxi, Kodaň

Dantaxi bylo založeno v roce 1937 a udržuje si vedoucí postavení na trhu taxi v Dánsku. Všechny vozy využívají nejmodernější technologie a jsou vybaveny vestavěnou navigací. Objednávat můžete buď telefonicky, online rezervací či prostřednictvím mobilních aplikací.

TAXA 4x35, Kodaň

S více než tisíci vozy v Kodani můžete očekávat vyzvednutí vozem této společnosti okolo 5 minut. Taxa má navíc jednu z nejlépe hodnocených aplikací pro objednání taxi v Kodani. Cena jízdy závisí na denní době, vzdálenosti a výběru taxi, zda-li poptáváte běžné auto nebo minibus.

4x27 taxi, Kodaň

Taxi 4 × 27 anglická taxi společnost v Dánsku, která zde sdružuje přibližně 220 držitelů automobilů, kteří společně s 30 stálými zaměstnanci a více než 600 řidiči každý den dopravují lidi, kam potřebují. Vytočte 4 × 27 nebo použijte aplikaci.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko