Hromadná doprava (MHD) v Kodani

Páteřní síť městské hromadné dopravy v Kodani tvoří dvě linky metra, autobusy, příměstské vlaky (tzv. S-train) a lodě, tzv. ferris. Využít můžete také City Pass, díky které bude cestování přijatelnější pro Vaši peněženku.

Tip Turistická karta, Kodaň

Všechny tyto druhy dopravy jsou součástí integrované městské hromadné dopravy, čili na jeden lístek můžete využít jakýkoliv dopravní prostředek v rámci celého města a předměstí.

Metro v Kodani

Přestože není metro v Kodani příliš rozvinuté (lidé dávají často přednost jízdním kolům), jak je tomu zvykem v jiných evropských hlavních městech, řadí se rozhodně mezi ty nejmodernější. Automatizované soupravy (bez strojvedoucích) jsou v provozu celý den, tedy jak ve dne, tak i v noci. Denní intervaly se pohybují mezi 2 až 6 minutami a noční intervaly jsou do 20 minut.

Ferry v Kodani

Zajímavým dopravním prostředkem jsou tzv. ferris. Jde o žlutě nabarvené vodní autobusy, kterými můžete projíždět po Kodaňském přístavu. K dispozici Vám jsou dvě linky (991 a 992) a platí v nich stejné jízdenky jako v ostatních druzích městské dopravy. Nekupujte si je však u obsluhy lodě, jelikož to nevychází úplně výhodně.

Autobusová doprava v Kodani

V Kodani najdete přes 400 autobusových linek, které jsou v provozu od 5:00 do 00:30 h. Avšak nutno podotknout, že si většinou vystačíte pouze s metrem. Tedy pokud se Vám nechce na kolo.

Jízdenky hromadné dopravy (MHD) v Kodani

Klasické veřejné dopravní prostředky jako metro, autobusy i vlaky jsou součástí integrované městské hromadné dopravy, a tak Vám na různé kombinace druhů přeprav vystačí jedna jízdenka. Pojďme se podívat, kde a jak si jízdenku obstarat.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Kodaň bezpečná?

Kodaň je velmi bezpečné město. Přesto doporučujeme opatrnost před přistěhovalci v oblasti hlavního nádraží po setmění.

Nejlepší způsob dopravy v Kodani?

Doporučujeme chodit pěšky, ale nemusíte se bát použít městskou hromadnou dopravu. Naším tipem je určitě použití kola.

Je MHD v Kodani bezpečná?

Ano, v městské hromadné dopravě se nemusíte bát, je bezpečná a doporučujeme její využití. Dejte si jen pozor na kapsáře.

Kdy navštívit Kodaň?

Kodaň lze navštívit celoročně. Nejlepší počasí (okolo 23°C) vás tu čeká v období od května do září.

Domluvím se v Kodani anglicky?

Ano, domluvíte naprosto bez problému. Dánové mají výbornou angličtinu.

Co mám v Kodani ochutnat?

Určitě nějakou místní specialitu. Doporučujeme typický dánský smørrebrød. Jde o otevřený sendvič z tmavého žitného chleba.

Je v Kodani Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Kodaně dostanu?

Letadlem na mezinárodní letiště Kodaň – Kastrup. Případně můžete využít vlakové spojení.

Lze v Kodani platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá velice dobře platit platební kartou.

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko