Botanická zahrada v Kodani

Botanická zahrada v Kodani

Tato botanická zahrada, která je součástí Přírodovědného muzea, byla pro veřejnost volně zpřístupněna již v roce 1763 a řadí se tak k nejstarším botanickým zahradám v Evropě. Jelikož je zahrada vlastně velkým městským parkem, neplatí se zde žádné vstupné. Na ploše kolem 10 ha naleznete nejen dánskou flóru, ale také rostliny z celého světa.

Dominantou botanické zahrady je hlavní skleník z roku 1874, pro jehož inspiraci posloužil Krišťálový palác ze světové výstavy v Londýně v roce 1851. Ve skleníku naleznete prales se vzrostlými tropickými palmami, liánami a cykasy. Nejstarší palma se datuje k roku 1824.

Dalšími skleníky botanické zahrady je tzv. skleník suchý se sukulenty, kaktusy a ostatní pouštní a subtropickou flórou, ale také skleník s orchidejemi a sbírkou begonií.

Kodaňská botanická zahrada nabízí celkem 27 skleníků, větší část z nich slouží převážně zahradníkům pro šlechtění a pěstování. Procházka zahradou je opravdu zajímavá. V zahradě se mění různé architektonické styly, je tu neskutečný počet 13 000 druhů rostlin. Součástí jsou také zimní zahrady, muzeum i knihovna.

Botanická zahrada je přístupná celoročně a najdete ji v blízkosti ostatních významných budouv, jakými jsou například Rosemborg Slot, kostel Frederikskirke, či Kulatá věž Rudentårn.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Botanical Garden
Gothersgade 128
1123 København K
Dánsko

Související obsah

Amalienborg Palace, Kodaň
Amalienborg Palace
The Citadel, Kodaň
The Citadel
Nyboder, Kodaň
Nyboder
Malá mořská víla, Kodaň
Malá mořská víla
Národní muzeum, Kodaň
Dánské národní muzeum
SMK - Národní Muzeum Umění, Kodaň
Dánská Národní Galerie
Black Diamond, Kodaň
Black Diamond
Glyptoteket, Kodaň
Glyptoteket
Amager Fælled, Kodaň
Amager Fælled
Ørstedsparken, Kodaň
Ørstedsparken
Assistens Kirkegård, Kodaň
Assistens Kirkegard
Superkilen v Kodani
Superkilen
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko