Nejlepší muzea v Kodani

Kam v Kodani do muzea? Otázka, kterou si klade každý milovník muzeí v Kodani. V Kodani je celá řada skvělých muzeí, ale jak si v takovém množství správně vybrat? Zeptali jsme se místních, která muzea doporučují navštívit, abyste tak viděli to nejlepší.

Dánské národní muzeum

Dánské národní muzeum sídlí v budově z 18. století a jeho sbírky zahrnují období už od doby bronzové vč. středověku i renesance. Čekají na Vás také starožitnosti z oblastí Mezopotámie či Persie.

Více informací

Dánská Národní Galerie

Dánská národní galerie (dánsky Statens Museum for Kunst, zkratkou SMK) spravuje více než 9000 obrazů a soch a přes 240 000 grafik od 13. století po současnost. Jádrem sbírky jsou umělecké předměty nashromážděné dánskými králi. Muzeum vlastní také rozsáhlou sbírku dánského a severského výtvarného umění.

Více informací

Black Diamond

Tak je nazývána nová budova dánské královské knihovny, jejíž stavba započala roku 1995 a otevření se dočkala v roce 1999. Okamžitě se stala architektonickým klenotem Kodaně. Je postavena ve stylu neomodernismu s typickými znaky v podobě ostrých hran a černé fasády a na svědomí ji má architektonické studio Schmidt Hammer Lassen.

Více informací

Glyptoteket

Glyptoteket je domovem neuvěřitelné řady umění a starožitností včetně egyptských mumií a řeckých soch. A to nemluvíme o některých působivých francouzských impresionistických dílech od autorů jako jsou Gauguin, Cézanne a Monet. Cena za vstup bývá vysoká, avšak v úterý se sem dostanete zdarma.

Více informací

Thorvaldsens

Návštěva muzea Thorvaldsens Vám dává šanci obdivovat práci nejúspěšnějšího dánského sochaře Bertela Thorvaldsena v krásném a uvolněném prostředí. Když uvidíte jeho hladké mramorové sochy, které zobrazují bohy, cherubíny a náčelníky armády, pochopíte, jak se proslavil v celé Evropě. Dokonce vytvořil sochy pro papeže. Muzeum je zdarma každou středu.

Více informací

Rundetaarn

Rundetaarn je věž, která byla postavena v 17. století s původním záměrem astronomické observatoře, kterou naleznete v úplném centru Kodaně. Věž je architektonickým projektem krále Kristiána IV. Dánského.

Více informací

Botanická zahrada v Kodani

Tato botanická zahrada, která je součástí Přírodovědného muzea, byla pro veřejnost volně zpřístupněna již v roce 1763 a řadí se tak k nejstarším botanickým zahradám v Evropě. Jelikož je zahrada vlastně velkým městským parkem, neplatí se zde žádné vstupné. Na ploše kolem 10 ha naleznete nejen dánskou flóru, ale také rostliny z celého světa.

Více informací

Hudební Muzeum

V Dánském hudebním muzeu se dozvíte vše o místních nejvýraznějších hudebních postavách. Nemusíte jen pátrat po dobách minulých, ale můžete se přesunout do budoucnosti v nové části muzea Flexspace, kde jsou představeny nástroje budoucnosti.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko