Nejlepší parky v Kodani

V Kodani máte možnost navštívit řadu zajímavých a příjemných parků. Jedním z nich je Hřbitov Assistens Kirkegard, který je zároveň i parkem. Nejstarším městským parkem je Kongens Have, který založil Kristián IV. na počátku 17. století pro pěstování zeleniny. Podívejte se na nejlepší parky v Kodani blíže.

Amager Fælled

Amager Common je převážně chráněná přírodní oblast na severozápadě Amageru, která se nachází v severní části nové čtvrti Ørestad.

Více informací

Ørstedsparken

Ørstedsparken je menší veřejný park, pojmenovaný po bratrech Ørsted, v samotném centru města Kodaň. Sochy obou bratří v parku naleznete.

Více informací

Assistens Kirkegard

Tento hřbitov, původně otevřen v roce 1760 jako pohřebiště pro chudé, je pohřebištěm mnoha dánských významných osobností. Přestože se jedná o hřbitov, místní o něm hovoří jako o parku a je tak důležitým zeleným prostorem v okrese Nørrebro.

Více informací

Superkilen

Superkilen je naprosto unikátní zábavní náměstí či park v Dánsku. Je navržen tak, aby spojoval místní obyvatele s přistěhovalci, vybízel ke společným aktivitám a podporoval tak toleranci.

Více informací

Frederiksberg Gardens

Frederiksberg Gardens (dánsky známé jako Frederiksberg Have) jsou jedním z největších a nejatraktivnějších zelených ploch v dánské Kodani. Zaujímají zelenou plochu o rozloze 64 hektarů. Tato zahradní zahrada v anglickém stylu je ideálním místem pro romantickou procházku a klidný odpočinek.

Botanická zahrada v Kodani

Tato botanická zahrada, která je součástí Přírodovědného muzea, byla pro veřejnost volně zpřístupněna již v roce 1763 a řadí se tak k nejstarším botanickým zahradám v Evropě. Jelikož je zahrada vlastně velkým městským parkem, neplatí se zde žádné vstupné. Na ploše kolem 10 ha naleznete nejen dánskou flóru, ale také rostliny z celého světa.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko