Památky zdarma v Kodani

Toužíte poznat krásy Kodaně a nechcete při tom příliš utrácet? Máme pro Vás řešení. Kodaň je poměrně drahé město a zejména v Evropě se řadí k těm nejdražším. Proto Vám představujeme památky, do kterých je vstup zdarma. Ono totiž potěší, když člověk ušetří nějakou tu korunu navíc.

Amalienborg Palace

Amalienborg, je Dánský královský palác, který se nachází v hlavním městě Kodani a který je hlavním sídlem dánských králů. Tento komplex je převážně využíván jako zimní rezidence královské rodiny.

Více informací

The Citadel

Kodaňská citadela (v dánštině Kastellet) byla založena dánským králem Christianem IV. v roce 1626. Najdete ji na hranici vnitřní Kodaně a oblasti Østerbro. Tato stará vojenská oblast byla po staletí životně důležitým článkem obrany Kodaně proti útoku z moře. Když se přiblížíte z centra města, přejdete příkopem k Citadele a vstoupíte do staré, majestátní královské brány, ocitnete se v čase do 60. let minulého století.

Více informací

Nyboder

Nyboder jsou historické řadové domy, které nechal vystavět král Christian IV. pro rodiny námořníků. Tyto nekonečně dlouhé budovy jsou charakteristické svou žlutou barvou, která má v Dánsku své speciální označení.

Více informací

Malá mořská víla

Malá mořská víla je považována za symbol Kodaně a z toho důvodu stojí za to se na ni zajít podívat. Tuto bronzovou sochu, která je inspirována pohádkou od slavného spisovatele Hanse Christiana Andersena, naleznete u břehu moře na promenádě Langelinie.

Více informací

Botanická zahrada v Kodani

Tato botanická zahrada, která je součástí Přírodovědného muzea, byla pro veřejnost volně zpřístupněna již v roce 1763 a řadí se tak k nejstarším botanickým zahradám v Evropě. Jelikož je zahrada vlastně velkým městským parkem, neplatí se zde žádné vstupné. Na ploše kolem 10 ha naleznete nejen dánskou flóru, ale také rostliny z celého světa.

Více informací

Frederiks Kirke

Kostel, který byl dokončen v roce 1894, je místními často označován jako mramorový kostel. Pokud se na něj pozorně podíváte, vypadá jako menší verze baziliky svatého Petra v Římě. Kostel si můžete prohlédnout zdarma. Vstupné se platí pouze do věže.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko