Nejlepší místa pro panoramatickou fotku v Barceloně

Procházet se ulicemi Barcelony snad nikdy neomrzí, ale pokud chcete vidět město i z jiné perspektivy a místo vzhlížení k vysokým budovám na ně shlížet shora, přinášíme vám tipy na místa, z nichž se vám naskytne ten nejlepší výhled.

Bunkers del Carmel

Válečné bunkry ve čtvrti El Carmel jsou výborným místem pro milovníky historie. Obvykle nepatří mezi turisticky nejfrekventovanější místa, ve skutečnosti o něm mnoho turistů ani neví, takže pokud chcete mít Barcelonu na dlani a nemuset se přitom mačkat v davu, pak jste tu správně.

Tibidabo

Krásný výhled na město se vám naskytne také z hory Tibidabo. Ta už je ovšem mezi turisty mnohem známější, můžete zde totiž navštívit televizní věž Torre de Collserola, zábavní park nebo Kostel Temple de Sagrat Cor.

Casa Milà

Casa Milà, známá také jako La Pedrera, patří mezi další vrcholná díla architekta Antonia Gaudího. Stejně jako Casa Battló se nachází na třídě Passeig de Gràcia. Jedná se o poměrně nezvyklou směsici secese, baroka a španělské gotiky. V roce 1984 byla budova zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

Více informací

Park Güell

Mezi další velkolepé projekty architekta Antonia Gaudího patří také rozlehlý park Güell na svahu hory Turó del Carmel. Gaudího styl a jeho inspirace přírodou jsou patrné v každém detailu, ať už se jedná o domky, sloupořadí či jiné architektonic­ké prvky.

Více informací

Sagrada Família

Dosud nedokončený chrám Sagrada Família bezesporu patří k největším chloubám nejen Barcelony, ale i celého Španělska. Sagrada Família je dílem slavného katalánského architekta Antonia Gaudího, který svou práci na stavbě započal roku 1882. Dokončení se plánuje na rok 2026, tedy 100 let po smrti Gaudího a 144 let od začátku stavby.

Více informací

MNAC

Pokud jste si koupili lístky do Katalánského národního uměleckého muzea, neváhejte využít také jeho střešní terasy. Můžete si odtud užít 360° výhled na Barcelonu. Výhled je krásný jak za bílého dne, tak po setmění.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko