Co dělat v Barceloně s dětmi

Berete s sebou do Barcelony také děti a hledáte tipy na aktivity, kterých si užije celá rodina? Ukážeme vám, že například návštěva muzeí není vždycky jen nudná a že Barcelona skýtá mnoho příležitostí i pro ty nejmenší.

Vědecké muzeum CosmoCaixa

Nenechte se odradit tím, že muzea obvykle nepatří mezi nejoblíbenější dětská místa, protože můžeme téměř zaručit, že tohle se vašim dětem líbit bude. Nejenže je CosmoCaixa největším muzeem ve Španělsku, ale část jeho exponátů je interaktivní a může se na ně sahat. Muzeum představuje expozice věnované letectví a vesmíru, přírodě i vzniku světa. Děti do 16 let mají navíc vstup zdarma.

Magická fontána Montjuïc

Barcelona je samozřejmě krásná ve dne i v noci. Tato barevná fontána ovšem patří k místům, která jsou určitě hezčí v noci. Zpívající fontána je stará téměř 100 let a nabízí vskutku nevšední podívanou, která uchvátí vás i vaše děti. Podívaná je zdarma, nicméně doporučujeme přijít o hodinu až dvě dříve a zajistit si místo s dobrým výhledem.

Zábavní park Tibidabo

Na vrcholku hory Tibidabo se nachází zábavní park s více než stoletou tradicí. Najdete v něm dohromady 25 atrakcí pro děti i dospělé včetně horské dráhy, ruského kola nebo klasického kolotoče. Kromě zábavního parku se na hoře nachází ještě Kostel Temple de Sagrat Cor a televizní věž Torre de Collserola.

Muzeum čokolády

Barcelonské El Museu de la Xocolata zajisté udělá radost nejenom dětem, ale také jejich dospělému doprovodu. Nachází se poblíž parku Ciutadella a uvidíte v něm čokoládové kopie barcelonské architektury, zvířat a všeho, na co si jen vzpomenete. V muzeu je několik sekcí, v nichž si můžete nejen prohlédnout čokoládové sochy, ale také si vyrobit své vlastní firgurky.

Zoo Barcelona

Málokteré dítě nepotěší návštěva zoologické zahrady. Ta v Barceloně se nachází v parku Ciutadella. Můžete v ní navštívit například pavilon opic, terárium nebo se podívat na vystoupení s delfíny. Barcelonská Zoo se ve světě proslavila díky gorilímu samci jménem Snowflake, jediné známé albínské gorile na světě, která zemřela v roce 2003 ve věku 38 let.

Akvárium

Dalším místem, které nepochybně uchvátí děti i dospělé, je barcelonské Akvárium, které patří mezi největší v Evropě. Nejoblíbenější atrakcí je 80 metrů dlouhý skleněný tunel vedoucí místním oceanáriem, které vám poskytně krásný výhled na středomořskou faunu i floru. Uvidíte zde také žraloky, korály a mnoho dalších rostlin a živočichů Středozemního moře.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko