Barcelona levně

Barcelona levně

Takový výlet do zahraničí se může skutečně prodražit. Hotely, restaurace a doprava mnohdy nejsou nejlevnější a za vstupné na různé památky a do muzeí mnohdy utratíte malé jmění. Naštěstí ne všechny aktivity, které se dají v Barceloně provozovat, jsou drahé. Na vstupném můžete ušetřit pořízením některé z turistických karet, existují však místa, která můžete navštívit zcela zdarma

Památky

To, že je vstupné často drahé, není žádným tajemstvím, a pokud se chystáte navštívit památek a muzeí více, mohou se vám vstupenky postarat o pěkný průvan v peněžence. Naštěstí existují možnosti, jak si prohlédnout pamětihodnosti a nemuset přitom celý týden jíst jen pečivo. Určitě zvažte pořízení Turistické karty, která vám zajistí slevu nejen na vstupném, ale také na městskou hromadnou dopravu a také v některých restauracích a kavárnách. Do některých muzeí a památek se také můžete podívat zcela zdarma každou neděli odpoledne nebo každou první neděli v měsíci, tato informace bývá obvykle uvedena na webových stránkách dané památky.

La Rambla

Barcelonská třída La Rambla vede od Katalánského náměstí ke Kolombovu památníku u moře. Moc se nenachodíte, promenáda měří jen něco málo přes jeden kilometr, ale cestou toho můžete obdivovat spoustu – výlohy luxusních obchodů, květinové trhy nebo četné kulturní akce. Pokud vyjdete směrem od Katalánského náměstí, naskytně se vám na závěr krásný výhled na moře.

Tip Turistické karty v Barceloně

Parky a pláže

Vstup do parků (kromě zpoplatněné části parku Güell) a na pláže je zcela zdarma. Můžete s přáteli uspořádat piknik, jít si zaběhat, zahrát si volejbal nebo si jen tak odpočinout ve stínu stromů nebo na písečné pláži u moře. Z parků a pláží budou mít jistě radost i vaše děti, neboť na mnoha místech najdete dobře vybavená dětská hřiště.

Nepřehlédněte Příroda v Barceloně

Zápas FC Barcelona

Tohle je možná trošku nečekaný tip, ale vězte, že se můžete poměrně levně podívat také na zápas domovského klubu FC Barcelona, a to nejen v televizi v hospodě, ale přímo na stadionu. Lístky na zápas se občas dají koupit za pár euro. Pravda, nebudou to sice ta nejlepší místa s dokonalým výhledem, ale atmosféru stadionu si rozhodně vychutnáte plnými doušky.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

1. nejčastější dotaz

Je Barcelona bezpečná?

Barcelona je bezpečné město, avšak dejte si pozor na neustále se zvyšující počet kapesních zlodějů.

Nejlepší způsob dopravy v Barceloně?

Jelikož jsou památky v Barceloně roztroušeny po celém městě, doporučujeme využít městkou hromadnou dopravu.

Je MHD v Barceloně bezpečná?

Městské hromadné dopravy se nemusíte bát. Je bezpečná a metro vás dopraví do všech potřebných míst.

Kdy navštívit Barcelonu?

Díky suchému středomořskému klimatu můžete navštívit Barcelonu kdykoliv. Jde o nejslunečnější město Evropy.

Domluvím se v Barceloně anglicky?

Ano, takřka na všech místech se domluvíte velmi dobře.

Co mám v Barceloně ochutnat?

Jedno z nejznámějších katalánských jídel „pa amb tomàquet“. Ochutnejte také tapas, paellu a gazpacho

Je v Barceloně Wifi?

Ano, ve městě není problém najít připojení k internetu. Wifi naleznete ve většině restaurací i institucí.

Jak se do Barcelony dostanu?

Letadlem na letiště Josep Tarradellas Barcelona-El Prat a následně metrem do centra města.

Lze v Barceloně platit platební kartou?

Ano, ve městě se dá takřka všude platit platební kartou.

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko