Skryté poklady v Barceloně

Barcelona je bezpochyby plná krásných míst a na nějakou slavnou památku narazíte s trochou nadsázky na každém rohu. Pokud ale chcete navštívit i jiná místa než ta, která se v Barceloně hemží turisty, inspirujte se našimi tipy.

Plaça de Sant Felip Neri

Plaça de Sant Felip Neri je malinké barokní náměstí v gotické čtvrti Barri Gòtic pojmenované podle zdejšího kostela svatého Filipa Neriho. Během války zde kvůli bombardování zemřelo 42 lidí, většina z nich byly děti z blízké Školy svatého Filipa Neriho a uprchlíci z Madridu. Stopy po bombardování jsou dodnes viditelné na zdech kostela.

Jardins de Mossèn Costa i Llobera

Tohle je něco pro milovníky flory, zejména tedy kaktusů. Zahrada Jardins de Mossèn Costa i Llobera se řadí k největším evropským kaktusovým zahradám a najdete zde nespočet druhů kaktusů i sukulentů. Navíc nemusíte ani chodit daleko, zahrada se nachází jen pár minut od centra.

Elephanta

Elephanta je bar v barcelonské čtvrti Gràcia. Je sice malý a spíš než turisté sem chodí místní, ale pokud hledáte místo, kde dělají výborné koktejly a gin, určitě sem zkuste zajít, nebudete zklamaní a budete-li mít tu možnost, nejspíš se i rádi vrátíte.

Krypta v Colònii Güell

Snad každý zná Gaudího chrám Sagrada Família, málokdo však ví, že tento geniální architekt plánoval stavbu dalšího kostela. Postavena z něj však byla pouze krypta, kterou můžete v dělnické kolonii Güell kousek od Barcelony vidět dodnes.

Antic Teatre

Antic Teatre je oázou v centru města jen pár kroků do Palau de la Mùsica. Jestli sem zavítáte, budete jistě nadšeni jak přírodou, tak architekturou. Obzvlášť doporučujeme navštívit Antic Teatre po setmění, kdy je celá zahrada krásně osvětlená.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Španělsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Španělsko, ve kterém se město Barcelona nachází.

Přejít na průvodce Španělsko