Fontána di Trevi

Fontána di Trevi

Největší a bezpochyby nejznámější fontána ve městě původně sloužila jako zakončení viaduktu Aqua Virgo, který vodil vodu Římem už v roce 19 př. n. l. To ještě neměla svou nynější podobu. Tu získala až v roce 1762. Zajímavostí je, odkud pochází její jméno, a sice z italského Tre Vie (tři cesty). To proto, že tvoří průsečík tří ulic, na kterých se rozprostírá.

Stát vedle fontány di Trevi a nenapodobit ostatní návštěvníky v házení mincí do vody? Nepředstavitelné. Zvyk či pověra se datuje k roku 1954 k filmu Tři mince ve fontáně (Three coins in the Fountain). Tvrdí, že vhodíte-li do fontány jednu minci, vrátíte se do Říma, rozhodnete-li se pro mince dvě, zamilujete se do atraktivního Itala.

A pokud si chcete své štěstí pojistit, obětujete mince tři a to značí svatbu. Abyste dosáhli žádoucího efektu, minci házejte vždy pravou rukou přes levé rameno.

Každý rok se musí fontána od neskutečného množství mincí čistit. Jejich hodnota opakovaně činí zhruba jeden milion eur. Od roku 2007 slouží vybrané peníze jako prostředek na podporu dobročinných věcí.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Fontána di Trevi
Piazza di Trevi
00187 Roma RM
Itálie

Související obsah

Koloseum v Římě
Koloseum
Katakomby v Římě
Katakomby
Forum Romanum
Forum Romanum
Pantheon
Pantheon
Piazza di Spagna a Španělské schody
Piazza di Spagna a Španělské schody
Fontána di Trevi
Fontána di Trevi
Piazza Navona
Piazza Navona
Svatopetrské náměstí
Svatopetrské náměstí
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie