Katakomby v Římě

Katakomby v Římě

Katakomby v Římě jsou bývalá podzemní pohřebiště, která pocházejí z druhého až pátého století a byla využívána hlavně křesťany a Židy. Křesťané nesouhlasili s pohanským zvykem spálit těla svých mrtvých, a proto se kvůli řešení problémů způsobených nedostatkem prostoru a vysokou cenou půdy rozhodli vytvořit tyto obrovské podzemní hřbitovy.

V Římě se nachází více než 60 katakomb sestavených ze stovek kilometrů podzemních chodeb, které skýtají tisícovky hrobek. V současné době je přístupno veřejnosti jen pár z nich.

Katakomby San Sebastiano vděčí za své jméno křesťanskému mučedníkovi. Chodby měří neuvěřitelných 12 kilometrů a společně s katakombami San Callisto patří mezi nejnavštěvovanější katakomby Říma. Každý den kromě neděle, kdy jsou zavřené, je můžete obdivovat od 9. do 12. hodiny a poté od 14 do 17 hodin.

Katakomby San Callisto s cestami přes 20 kilometrů byly používány jako pohřebiště pro papeže a křesťanské mučedníky. Otevírací hodiny nabízejí prohlídky od úterý do čtvrtka opět 9–12 hodin a poté 14–17.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Via Appia Antica
110/126
00179 Roma RM
Itálie

Související obsah

Koloseum v Římě
Koloseum
Katakomby v Římě
Katakomby
Forum Romanum
Forum Romanum
Pantheon
Pantheon
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie