Koloseum v Římě

Koloseum v Římě

Nejvýraznější památku Říma, která se tyčí v centru města už dva tisíce let, ročně navštíví přes 6 milionů lidí. Monstrózní amfiteátr vznikl za vlády císaře Tita, který jeho otevření oslavil stodenními gladiátorskými hrami nejen s exotickými zvířaty, během kterých zemřelo přes 2000 bojovníků.

Stavba nabízela podívanou až 50 tisícům Římanů. Od šestého století koloseum chátrá, a to převážně kvůli rabování, zemětřesení a také devastujícím bombám, které na něj byly shozeny během druhé světové války. Po dlouhá staletí nesloužilo Koloseum jen jako hlediště, ale také jako hřbitov, skladiště a dokonce jako obytný prostor pro šlechtu. V roce 2007 se stalo Koloseum jedním ze sedmi divů světa.

Nejjednodušším způsobem, jak nestrávit celý den ve frontě u vstupu, je komentovaná prohlídka (dospělý 50 euro). Předběhnete davy lidí a po Koloseu vás provede expert. Pokud chcete antickou atmosféru nasávat podle svého, doporučujeme na místo dorazit brzy ráno nebo si lístek do Kolosea zakoupit na nedalekých ruinách Palatin. Amfiteátr můžete navštívit každý den mezi 8:30 a 19:00 h. Kombinovaná vstupenka Kolosea, Římského fóra a Palatinu stojí 12 eur pro dospělého, členové EU (18–24 let) 7.50 eur a děti do 17 let a senioři mají vstup zdarma. Na Koloseum si určitě nechte dostatek času. V jeho okolí se totiž nachází mnoho zajímavých památek jako Konstantinův oblouk, Římské fórum, bazilika sv. Petra či výše zmíněný palatinský pahorek, na kterém byl podle pověsti založen Řím.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Piazza del Colosseo
1
00184 Roma RM
Itálie

Související obsah

Koloseum v Římě
Koloseum
Katakomby v Římě
Katakomby
Forum Romanum
Forum Romanum
Pantheon
Pantheon
Andělský hrad
Andělský hrad
Koloseum v Římě
Koloseum
MAXXI
MAXXI
Bazilika Svatého Petra
Bazilika Svatého Petra
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Itálie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Itálie, ve kterém se město Řím nachází.

Přejít na průvodce Itálie