Nejlepší muzea v Paříži

Pokud toužíte navštívit ta nejlepší muzea, která se nacházejí v Paříži, tak se podívejte na následující seznam, který pro Vás připravili samotní obyvatelé Paříže.

Louvre

Kdo by neznal Louvre – největší muzeum umění v Paříži, ve kterém je k vidění přes 350 tisíc exponátů, mezi nimiž je také slavný obraz Mona Lisa od Leonarda Da Vinciho nebo také Chammurapiho zákoník.

Více informací

Picassovo muzeum

Jak už samotný název vypovídá, toto muzeum je věnováno obrazům od jednoho z nejslavnějších malířů – Pablu Picassovi. Pod jednou střechou je uloženo 251 obrazů, 160 soch a 1 500 jeho grafik. Je zde tedy zachycena celá Picassova tvorba, včetně jejího vývoje. Muzeum bylo založeno v roce 1985 a nachází se v Hôtel Salé, v překladu ve „slaném paláci“.

Více informací

Muzeum Orsay

Další z pamětihodností ležící na břehu řeky Seiny je muzeum Orsay. Přestože budova nejdříve sloužila jako vlakové nádraží, tak je na ni opravdu krásný pohled. Historie budovy se datuje až na začátek 20. století, ale zhotovit z ní muzeum impresionismu se rozhodl až prezident Valéry Giscard. To se událo v roce 1986. Nalezneme zde mnoho obrazů a soch z období 1848–1914 od těch nejvýznamnějších impresionistů jako je například vonGogh, Monet a Manet.

Více informací

Invalidovna

Pokud Vás zajímá válečná historie, tak rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Invalidovny. Je to komplex budov, kde Vás bude nejvíce zajímat muzeum 1. a 2. světové války. V muzeích najdete také umělecké a historické připomínky a sbírky i z jiných francouzských válek. Prvotně tento objekt sloužil jako nemocnice pro válečné veterány a tento účel přetrvává v některých částech Invalidovny dodnes. Její další využití je jako hrobka pro padlé válečné hrdiny, kde nejznámějším z nich je Napoleon Bonaparte včetně jeho syna a bratrů.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie