Muzeum Orsay v Paříži

Muzeum Orsay v Paříži

Další z pamětihodností ležící na břehu řeky Seiny je muzeum Orsay. Přestože budova nejdříve sloužila jako vlakové nádraží, tak je na ni opravdu krásný pohled. Historie budovy se datuje až na začátek 20. století, ale zhotovit z ní muzeum impresionismu se rozhodl až prezident Valéry Giscard. To se událo v roce 1986. Nalezneme zde mnoho obrazů a soch z období 1848–1914 od těch nejvýznamnějších impresionistů jako je například vonGogh, Monet a Manet.

Pokud Vaše návštěva Paříže proběhne začátkem měsíce, tak můžete využít vstupu zdarma, který je každou první neděli v měsíci. Zdarma mají vstup osoby mladší 18 let, studenti EU od 18 do 25 let a držitelé různých karet.

Přehled těchto karet naleznete na následujícím odkaze: https://m.musee-orsay.fr/…mission.html. Na tomto odkaze lze zakoupit i online vstupenky, když se tím nebudete chtít zdržovat na místě.

Samozřejmě, že i na toto muzeum se vztahuje Paris Pass.

Doprava

Toto muzeum leží poblíž muzea Louvre, tudíž můžete zvolit stejný způsob dopravy a jenom pěšky přejít mezi muzei. Například využít linku 1 místního metra nebo Batobus.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

1 Rue de la Légion d'Honneur
75007 Paris
Francie

Související obsah

Louvre v Paříži
Louvre
Picassovo muzeum v Paříži
Picassovo muzeum
Muzeum Orsay v Paříži
Muzeum Orsay
Invalidovna v Paříži
Invalidovna
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie