Invalidovna v Paříži

Invalidovna v Paříži

Pokud Vás zajímá válečná historie, tak rozhodně nesmíte vynechat návštěvu Invalidovny. Je to komplex budov, kde Vás bude nejvíce zajímat muzeum 1. a 2. světové války. V muzeích najdete také umělecké a historické připomínky a sbírky i z jiných francouzských válek. Prvotně tento objekt sloužil jako nemocnice pro válečné veterány a tento účel přetrvává v některých částech Invalidovny dodnes. Její další využití je jako hrobka pro padlé válečné hrdiny, kde nejznámějším z nich je Napoleon Bonaparte včetně jeho syna a bratrů.

Doprava

Pokud zvolíte možnosti využití metra, tak použijte linku 8 nebo vlak RER C, které staví na zastávce Invalides a Latour-Maubourg. Další možná linka metra je číslo 13 s výstupními stanicemi Varenne nebo Saint François-Xavier. Samozřejmě lze využít i mnoho linek autobusů, které staví poblíž. Například linky 72, 73, 83, 86 a 93. Při pohledu na mapu zjistíte, že je poblíž například Eiffelova věž, Orsay, Louvre a další památky, takže vřele doporučujeme i zapůjčení kola a mezi jednotlivými místy jen přejíždět.

Jak se dostat na místo

Adresa

129 Rue de Grenelle
75007 Paris
Francie

Související obsah

Eiffelova věž v Paříži
Eiffelova věž
Vítězný oblouk v Paříži
Vítězný oblouk
Notre-Dame v Paříži
Notre-Dame
Pantheon v Paříži
Pantheon
Louvre v Paříži
Louvre
Picassovo muzeum v Paříži
Picassovo muzeum
Muzeum Orsay v Paříži
Muzeum Orsay
Invalidovna v Paříži
Invalidovna
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie