Louvre v Paříži

Louvre v Paříži

Kdo by neznal Louvre – největší muzeum umění v Paříži, ve kterém je k vidění přes 350 tisíc exponátů, mezi nimiž je také slavný obraz Mona Lisa od Leonarda Da Vinciho nebo také Chammurapiho zákoník.

Muzeum sídlí společně s palácem v největším palácovém komplexu na světě. Náměstí před muzeem zdobí skleněná pyramida, kterou se vchází dovnitř muzea.

Jelikož je Louvre opravdu obrovský komplex, je rozdělen na tři základní části – Sully, Denon a Richellieu, kde každá část čítá 3 patra. Najdeme zde oddělení francouzského malířství, francouzského sochařství, umění starého Egypta, umění starého Řecka, Orientu, italského malířství, italského sochařství, nizozemského malířství, orientálního umění, starověkého Egypta, historie Louvru a umění Afriky, Asie, Oceánie a Ameriky.

TIP: Každou první neděli v měsíci a 14. července je vstup zdarma. Pořádají se také noční prohlídky v době od 18:00 do 21:45 h, které jsou každou první sobotu v měsíci také zdarma.

Doprava

Do Louvru se dostanete téměř všemi způsoby dopravy. Můžete využít metra (linka 1), autobusu, kde máte na výběr z mnoha linek a dokonce se k Louvru můžete svést také Batobusem. Ti aktivnější z Vás mohou využít také kol.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Rue de Rivoli
75001 Paris
Francie

Související obsah

Louvre v Paříži
Louvre
Picassovo muzeum v Paříži
Picassovo muzeum
Muzeum Orsay v Paříži
Muzeum Orsay
Invalidovna v Paříži
Invalidovna
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie