Picassovo muzeum v Paříži

Picassovo muzeum v Paříži

Jak už samotný název vypovídá, toto muzeum je věnováno obrazům od jednoho z nejslavnějších malířů – Pablu Picassovi. Pod jednou střechou je uloženo 251 obrazů, 160 soch a 1 500 jeho grafik. Je zde tedy zachycena celá Picassova tvorba, včetně jejího vývoje. Muzeum bylo založeno v roce 1985 a nachází se v Hôtel Salé, v překladu ve „slaném paláci“.

Vstupné si můžete zakoupit i s audioprůvodcem nebo bez něj. Podle toho se také bude odvíjet cena. Lístky lze koupit na místě nebo online na oficiálních webových stránkách, kde nebudete muset stát dlouhé řady.

Vstup zdarma mají osoby mladší 18 let, studenti v EU do 25 let, handicapované osoby a držitelé Paris Muzeum Pass. Vstup zdarma je také umožněn každému návštěvníkovi, a to každou první neděli v měsíci.

Doprava

Do muzea se opět dostane téměř veškerými způsoby MHD. Metrem, linka 1 Saint-Paul, linka 8 Saint-Sébastien-Froissart a linka 8 Chemin Vert. Autobusem, linky 20, 29, 65, 75, 69 a 96. Využít můžete opět také Vélibu a nebo auta.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

5 Rue de Thorigny
75003 Paris
Francie

Související obsah

Louvre v Paříži
Louvre
Picassovo muzeum v Paříži
Picassovo muzeum
Muzeum Orsay v Paříži
Muzeum Orsay
Invalidovna v Paříži
Invalidovna
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Francie, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Francie, ve kterém se město Paříž nachází.

Přejít na průvodce Francie