Vánoční trhy v Kodani

Je čas Vánoc a rádi byste se v Kodani vydali podívat na vánoční trhy? Pojďme se podívat, které trhy stojí za návštěvu a jaké trhy Vám místní doporučují navštívit.

Kongens Nytorv Christmas market

Kongens Nytorv Christmas market bývá označován jako nejoblíbenější vánoční trh mezi místními. Má největší počet stánků a trochu rozmanitější jídlo. Můžete zde koupit čerstvě uzeného lososa, polské klobásy nebo tradičně dánský flæskesteg sendvič.

Nyhavn Christmas market

Nyhavn Christmas market bývá často označován za číslo 1 na jakémkoli seznamu vánočních trhů v Kodani. Stánky Vás zavedou z Kongens Nytorv až dolů po kanálu. Zde si můžete koupit tradiční dánské vánoční ozdoby, teplé čepice a rukavice a samozřejmě jídlo.

Højbro Plads Christmas market

Tento vánoční trh v Kodani, který se nachází v samém srdci nákupní ulice Strøget, nelze minout. To, co na něm vyniká, je jeho mezinárodní atmosféra. Můžete si koupit cokoli od německých uzenin po nizozemské stroopwafels a francouzský Nougat.

Hans Christian Andersen Christmas market

Umístění tohoto vánočního trhu se v posledních letech často měnilo, ale nyní se nachází nedaleko od radnice v části Nytorv. Jedním z mých nejoblíbenějších stánků na trhu je vánoční vůz Mikkeller, který má na kohoutku nejméně 8 vánočních piv.

Tivoli Christmas market

Pokud hledáte v Kodani pohádkový vánoční trh, je to Tivoli. Během vánoční sezóny v parku můžete navštívit tuto malou vesnici plnou útulných vánočních obchodů. Zde si můžete koupit cokoli od vánočních ozdob až po kandované mandle.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko