Strøget v Kodani

Strøget v Kodani

Středem historického města Kodaň prochází hlavní nakupovací ulice zvaná Strøget a tou musíme začít. Strøget se řadí se svou délkou 1,1 km k nejdelším pěším ulicím v Evropě s množstvím obchodů, od cenově dostupných řetězců až po ty nejdražší značky na světě.

Nejslavnější módní značky (Prada, Louis Vuitton, Hermès či Boss) naleznete ke konci ulice směrem k Kongens Nytorv. Pokud je Váš rozpočet omezenější, můžete pokračovat podél Strøget směrem k City Hall Square, kde najdete obchody jako H&M, Vero Moda, Weekday a Zara.

My musíme vypíchnout náměstíčko kolem fontány Storkespringvandet, kde naleznete skutečně spoustu skvělých obchodů. Například Hay house, kam sice musíte vyšlápnout dvě či tři patra, ale stojí to za to.

Strøget však není jen nakupování. Zavítejte do postranních uliček a najdete řadu památek, jako je například Helligåndskirken, kostel Panny Marie (Vor Frue Kirke), kde se vdali korunní princ Frederik a korunní princezna Mary. Na náměstí Amagertorv se nachází Storkova fontána (Storkespringvan­det). Strøget je také oblíbeným místem pouličních umělců. Zejména na náměstí Amagertorv můžete často vidět vystoupení akrobatů, kouzelníků a hudebníků.

Více informací

Jak se dostat na místo

Adresa

Strøget
København
Dánsko

Související obsah

Strøget v Kodani
Strøget
Illum v Kodani
Illum
Pilestræde v Kodani
Pilestræde
Magasin du Nord v Kodani
Magasin du Nord
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko