Muzea zdarma v Kodani

Není to dávno, kdy byla veškerá muzea v Kodani zdarma. Kvůli vládním škrtům je nyní situace zcela jiná. Jelikož je Kodaň poměrně drahé město, každý ušetřený peníz se určitě hodí. A tak pokud potřebujete odlehčit svou peněženku, máme pro Vás dobrou zprávu. Našli jsme muzea, která jsou ještě zdarma. Pojďme na ně.

The David Collection

Toto muzeum, které je umístěno naproti zámeckým zahradám Rosenborg, je pravděpodobně nejlepší z muzeí, která nabízejí volný vstup. Obsahuje působivou sbírku islámského umění, některá vybavení a obrazy z 18. století z celé Evropy a sbírku pozdějších soch, obrazů a keramiky dánských umělců.

Více informací

Møstings Hus

Na západě od centra města leží Møstings Hus, starý venkovský dům. Konají se zde malé koncerty, ale hlavním důvodem Vaší návštěvy bude prohlídka jedné ze šesti ročních uměleckých výstav. Jedná se o moderní věci a najdete zde vše od obrazů po zvukové instalace. Galerie je vždy zdarma.

Více informací

Black Diamond

Tak je nazývána nová budova dánské královské knihovny, jejíž stavba započala roku 1995 a otevření se dočkala v roce 1999. Okamžitě se stala architektonickým klenotem Kodaně. Je postavena ve stylu neomodernismu s typickými znaky v podobě ostrých hran a černé fasády a na svědomí ji má architektonické studio Schmidt Hammer Lassen.

Více informací

Glyptoteket

Glyptoteket je domovem neuvěřitelné řady umění a starožitností včetně egyptských mumií a řeckých soch. A to nemluvíme o některých působivých francouzských impresionistických dílech od autorů jako jsou Gauguin, Cézanne a Monet. Cena za vstup bývá vysoká, avšak v úterý se sem dostanete zdarma.

Více informací

Thorvaldsens Museum

Návštěva muzea Thorvaldsens Vám dává šanci obdivovat práci nejúspěšnějšího dánského sochaře Bertela Thorvaldsena v krásném a uvolněném prostředí. Když uvidíte jeho hladké mramorové sochy, které zobrazují bohy, cherubíny a náčelníky armády, pochopíte, jak se proslavil v celé Evropě. Dokonce vytvořil sochy pro papeže. Muzeum je zdarma každou středu.

Více informací
Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko