Nejlepší restaurace v Kodani

Nechcete při výběru restaurace udělat chybu? Máte rádi jídlo z kvalitních surovin? Toužíte po skvělém prostředí? Pak jste tu správně. Pojďme ochutnat špičkovou gastronomii v Kodani. Nabízíme Vám výběr nejlepších restaurací, které Vám doporučují místní obyvatelé.

Noma

Toužíte-li po tom nejlepším, pak Noma je místem pro Vás. Noma je restaurace oceněná dvěma hvezdičkami průvodce Michelin. Restaurace, která se řadí na špičku, co se světové gastronomie týče. Však o této restauraci natočil dokument i National Geographic.

Více informací

Alouette

Restaurace oceněná již v prvním roce fungování hvězdou Michelin. Restaurace nabízí sezónní jídla s globálním vlivem. Nachází se ve staré továrně v postindustriálním sousedství ostrovů Brygge.

Rufino Osteria

Tato rohová restaurace nabízí to nejlepší z italské kuchyně se špetkou dánské kultury hygge. Ocitnete se tu v domácím prostředí s poctivou kuchyní. Menu se denně obměňuje a rozhodně nesmíte vynechat ručně vyráběné těstoviny, které jsou vždy vynikající. A místo v žaludku si nechte také pro dezert tiramisu.

Almanak - The Standard

Krásná restaurace, která je vyzdobena v elegantním skandinávském designu, zaměřena na dánskou kuchyni a speciálně na pokrm Smørrebrød. Čeká tu na Vás uvolněná a přívětivá atmosféra s krásnou zahrádkou a výhledem na vnitřní přístav v Kodani.

Madklubben

Pokud Vás láká severská kuchyně, pak musíte navštívit toto místo. Nachází se ve čtvrti Frederiksberg, a to v bývalé budově vlakové stanice s krásným interierem.

Morgenstedet

Morgenstedet je úplně první vegetariánská restaurace v Kodani. Existuje již více než 20 let na konceptu kolektivismu a dobrovolné pracovní síly. Všechen profit jde zpátky do této komunity. Jde o velmi uvolněné místo v zeleni Christiania. Jen si dejte pozor, jelikož pondělky mají zavřeno!

DØP

Dáni velice zbožňují svůj hotdog (Rød pølse med brød – červený párek v chlebu). Tento podnik se však snaží dělat hot dog jinak a zajímavěji. Všechny ingredience mají 100% organické. Nabízí veganské hot dogy (cenově okolo 60DKK), protože jak je známo, tak Dáni se snaží být velmi přátelští k přírodě ve všech směrech.

Ma’ed

Ma’ed je ethiopská restaurace, kterou moc doporučujeme. Zdejší pokrmy jsou skutečně vynikající. Můžete si dát jak vegetariánskou, tak masovou verzi pokrmů. Platit se dá jenom v hotovosti, tak mějte u sebe peníze. Cenově jde o velmi přijatelnou restauraci.

Gro Spiseri

V této restauraci Vás čeká skvělý zážitek! Nachází se na střeše a všude kolem Vás najdete zeleninu, kterou zde místní pěstují. Naleznete tu i restauraci ve stylu skleniku, kde vaří práve z organických surovin.

Více informací

Jagger

To je příběh. Muž, který získal Michelinovu hvězdu se rozhodl otevřít si burger restauraci ve stylu fast food a vytvářet poctivé burgery z těch nejlepších surovin. Podařilo se. Máte-li chuť na burgery, musíte zajít sem a ochutnat je s tou jejich vynikající domácí omáčkou.

Höst

Høst je dánské slovo pro sklizeň. Jak název napovídá, čerstvé severské sezónní suroviny jsou v Høstu dominantou. Høst se nachází v klasické kodaňské budově na rohu Nørre Farimagsgade a Ahlefeldtsgade. Vyniká úchvatným designem, za který restaurace dostala řadu ocenění.

Martin Všechovský

Autorem obsahu této stránky je Martin, spoluzakladatel tohoto webu. Jako vášnivý cestovatel přináší tipy a postřehy ze svých cest po celém světě.

Mapa

Dánsko, kompletní průvodce

Nezapomeňte také prozkoumat stát Dánsko, ve kterém se město Kodaň nachází.

Přejít na průvodce Dánsko